CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

3 časté složky konvenční kosmetiky, na které si dát pozor

Jsou tři a jsou poměrně známé – v INCI kosmetiky je však ne každý rozpozná. Ingredience, na které je dobré dát si pozor. Kterým složkám byste se měli vyhnout? Seznamte se, tohle jsou nejčastější záškodníci – látky obsažené v běžné kosmetice.

Minerální olej není přírodní, pozor na něj

Kdepak, minerální oleje v kosmetice nejsou příjemnou látkou, která by vaší pleti či vlasům prospívala – naopak. Tyto názvy hledejte ve složení: paraffin oil, liquid paraffin, liquid petroleum, paraffinum liquidum, vaseline, baby oil, hydrocarbon oil. Syntetická látka pochází z ropného průmyslu – a tak je více než jasné, že jde spíše o mazivo na stroje než na pokožku. Kosmetický trh je však využívá také – nejsou zakázané, naopak jsou laciné a poměrně slušně konzervují, stabilizují a rozpouštějí – což se mnoha výrobcům zdá jako ideální složka kosmetických přípravků.

Proč si na ně dát pozor? Představte si nepropustný film. Látky nemají žádné pozitivní účinky, naopak. Rozšířené póry, pupínky, nedokonalosti. Hledáte-li alternativu, pak vsaďte na rostlinné oleje v BIO kvalitě, které pokožku nedusí, ale naopak o ni (láska)vě pečují.

TIP: V krémech CareMedica používáme rostlinné oleje nejvyšší kvality. Mandlový, makadamiový a další, které nejenže hydratují, ale také vyživují. Spolu s vitálními houbami pečují o pleť s lehkostí i silou přírody.

Gold,Splash,Of,Liquid,,Set,Of,Splash,Oil,Illustration,,Abstract

Hedvábně hebké? Jde to i bez silikonů!

Další levná složka kosmetiky. Silikony! Jsou jemné a způsobují ten nejúžasnější efekt – hebkost, vyhlazení, zkrátka parádu. Jenže... přestože tohle všechno umí, nejsou tak úplně zkrášlující, když je začnete používat. Tak kromě toho, že nejdou biologicky odbourat, nadměrně zatěžují pokožku a vlasy. Stejně jako v případě minerálních olejů kůži dusí, způsobují dehydrataci, nedokonalosti, zvýšenou tvorbu kožího mazu a černých teček. V INCI je najdete podle koncovek -cone, -thicone, siloane, -silane a -thiconol. Například dimethicone a podobně.

Jaká existuje přírodní náhražka silikonů? Přece přírodní oleje a oblíbené bambucké máslo. Pohlazení, které nezkrášluje jen naoko, ale skutečně. Hojně používaný je například suchý olej, ale o něm zase příště.

Zdánlivě neškodné emulgátory

Polyethylen Glycol a Polypropylen Glycol. Emulgátory. Tyto látky mají v kosmetice důležitý úkol – spojit olejové a vodní složky do jedné hebounké a celistvé směsi, třeba v podobě perfektní konzistence krému. Právě ony totiž stojí za texturou, která je tolik důležitá. Používají se v konvenčních krémech a emulzích. Zkrátka ve všem, co je určeno pro namazání kůže.

Proč se jim vyhýbat? Ačkoli mohou zvyšovat vstřebávání účinných a prospěšných látek, mohou rovněž vnikat do hlubších vrstev pokožky. A když už umožňují to vstřebávání, pak je třeba si uvědomit, že nejen vstřebávání toho dobrého, ale i těch dalších škodlivých látek, které naopak vstřebávat kůží nechcete. PEGy a PPGy navíc mohou obsahovatkarcinogenní látky – což není úplně vlídná zpráva. Jak je nahradit? V přírodní kosmetice výrobci běžně používají cukerné tenzidy: Sodium Coco Sulfate, Lauryl Glucoside a jiné, které vám zákeřnou nemocí vyhrožovat nebudou.

Nakonec... v jednoduchosti je krása. Investice do kvalitních přírodních přípravků může být plusem nejen pro vaši krásu, ale i zdraví – a to je přece to, na čem záleží. Vybírejte si s rozvahou.

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory