CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

4 tipy, jak účinně regenerovat vlasy během jednoho měsíce

Trápí vás po letních prosluněných měsících, kdy vaše vlasy dostávaly zabrat, zničené konečky a mdlá hříva? Pak je tu ten správný čas na vlasovou regeneraci! Jak vlasy během jediného měsíce viditelně ozdravit a které z kroků přenést i do běžné rutiny?

V létě vlasy trpí – potýkají se nenechavými slunečními paprsky, mořskou či chlorovanou vodou, ale i nošením pokrývky hlavy. Pokud navíc vlasy upravujete až příliš často pomocí fénu či vlasové žehličky, o jejich poškození nebo ztrátu formy je postaráno. Naštěstí existuje záchranný kruh – regenerační měsíc pro krásné a zdravé vlasy. Pusťte se do toho – a vitalita vlasů bude zpět!

Není poškození jako poškození

Jak poznáte, zda jsou vlasy poškozené? Jsou suché, lámavé, ztrácejí barvu a lesk. Mohou být hrubé či krepaté, ale i slabé. Navíc jsou tu hned dva základní typy poškození (možná je i jejich kombinace): chemické a mechanické. Jak asi tušíte, za příčinou chemického poškození je třeba hledat nešetrné barvení. Mechanické je pak způsobené termálními úpravami, častým česáním či špatně zvolenou kosmetikou a podobně. Pořád je tu však řešení – můžete změnit své chování k vlasům. A začít můžete třeba hned: s měsíční kúrou.

Přidejte péči o pokožku hlavy

Poškozené vlasy a vaše snaha o jejich záchranu mohou nadměrně zatěžovat pokožku hlavy. Pokud zaznamenáte, že vám vlasy mimo jiné i více padají, začněte u pokožky hlavy. Jaká pravidla dodržovat a bez čeho se v měsíčním vlasovém maratonu neobejdete?

Fénování je pro pokožku hlavy zdravé. Věděli jste to? Vlasy by totiž neměly schnout dlouho – pokožka hlavy tak zůstává vlhká a vlhké prostředí je ideální pro tvorbu kvasinek a plísní. Proto se nebojte vysoušení vlasů, ale dělejte to jemně – nízká teplota a ochrana vlasů by měly být samozřejmostí. Dalším pravidlem je absence přípravků na pokožce hlavy.Šamponem hlavu i pokožku mýt můžete, ale pozor na všechny ty kondicionéry, balzámy a masky – ty patří pouze do délek.

A co dál? Přizvěte si na pomoc kvalitní vlasové tonikum – ideálně bylinnou vlasovou vodu (nebo hydrolát) a pravidelně – ideálně denně – masírujte pokožku hlavy. Stimulujete tak obnovu kůže, její prokrvení a růst vlasů. Které byliny jsou zázrakem pro pokožku hlavy? Kopřiva, lopuch, bříza a další – sáhnout můžete také po kombinacích.

Drying,Long,Brown,Hair,With,Hair,Dryer,And,Round,Brush.

Zbavte se nezdravých konečků

Už víte, jak na pokožku hlavy, teď je čas odlehčit jí. Pokud jsou vlasy opravdu viditelně poškozené, nebojte se návštěvy kadeřnice. Prostříhání skutečně pomůže ozdravit vlasy – zbavte se alespoň konečků, nebo zvolte odvážnější módní sestřih. Do měsíční vlasové kúry tak vplujete s pocitem zdravějších vlasů a ty dokonale ožijí – nejen na pohled.

Proč stříhat? Roztřepené konce a zničené délky nejspíš nezachrání ani ty nejlepší přípravky. Zastřihnutím vlasům ulevíte, zbavíte se toho, co by nemuselo jít spravit a můžete se vhrnout na změnu péče o vlasy.

Hloubková výživa? Dopřejte si zábaly

Vlasové zábaly jsou klíčem, jak rychle regenerovat vlasy. Pokud jsou vlasy zničené a suché, pomůže vám hydratační vlasová maska. Abyste vlasům dopřáli hloubkovou péči, můžete zábal opakovat denně po dobu několika dní. Jak na něj?

Regenerační zábal můžete provádět s maskou, ale i směsí vlasových oblíbených olejů. Skvělý je arganový, ricinový, jojobový, dýňový a další. Ještě před jejich aplikací vlasy důkladně umyjte šamponem. Vlasy jemně vysušte ručníkem (ideálně z mikrovlákna) a do délek naneste zvolený přípravek. Následně vlasy zabalte do igelitu a poté do šátku.Intenzivní zábal můžete nechat působit hodinu. Po smytí přípravku je důležitý další krok: nanést kondicionér, který vlas uzavře. Když kondicionér smyjete a vlasy vysušíte, je čas na poslední nezbytnou součást regeneračních zábalů – nezapomínejte nanášet vhodný leave-in přípravek. Hydratační či regenerační přípravek leave-in je určen jako poslední krok a nesmývá se – se vzhledem vlasů a jejich stavem dokáže zázraky. Jemnovlásky – sáhněte po lehkých leave-inech v podobě mléka či kondicionéru, vy s hrubšími, kudrnatými či hustými vlasy můžete volit i oleje.

TIP: Líbí se vám výsledek po intenzivních zábalech? Zařaďte je do své beauty rutiny. Aplikujte je běžně jednou za dva týdny.

Omezte mytí, nahraďte je refreshem

Každodenní mytí je něčím, po čem sice vlasy vypadají pěkně naoko, ale jejich skutečnému stavu tím spíš škodíte. V péči o vlasy platí, že méně je více – posledním krokem měsíční kúry je tedy omezení častého mytí, ale i stylingu a používání kosmetických přípravků. Čím začít?

Zkontrolujte poličku v koupelně. Čím si vlasy myjete? Přípravky, které obsahují silikony, sulfáty, pěnidla a plnidla vlasům škodí, i když etikety často slibují opak. Vsaďte na přírodní, ale kvalitní přípravky – jedině tak bude jako v bavlnce nejen pokožka hlavy, ale také každé vlasové vlákno.

Co tedy místo častého mytí? Refresh. Prostě a jednoduše oživení nemytých vlasů. Co to je a co k němu potřebujete? Vodu, lépe květovou vodu, leave-in přípravek a šetrný hřeben či kartáč. Pokud potřebujete vlasy oživit bez mytí, aplikujte na ně vodu – zvlhčete je, abyste mohli aplikovat leave-in. Nakonec vlasy opatrně pročešte. Hotovo!

A jakým krokem nakonec vlasy a jejich zdravý růst podpořit? Mějte je rádi, věnujte jim pozornost, dbejte na vyváženou stravu a pečujte o ně s láskou. A šetrně. Po měsíci s malými krůčky uvidíte... velké změny.

TIP: Podpořte regeneraci potravinovými doplňky pro zdravé vlasy – některé přípravky mohou urychlit změny a zlepšit stav vlasů – bohužel ne za měsíc, ale za tři – dlouhodobé užívání má své výhody.

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory