CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

Chraňte se před sluncem, vyměňte spálení za pohlazení

 Je čas nechat se pohladit slunečními paprsky! Jak se ale vystavit slunci zdravě – bez rizika poškození pokožky? Inspirujte se našimi tipy a chytejte bronz s rozumem, protože i opalování může být příjemné. Tedy nejen pro vás, ale i pro vaši zdravou a opálenou kůži.

Zdravé opálení? Začněte uvnitř

Kdepak, ještě než sáhnete po správném opalovacím přípravku, který vás ochrání před nenechavými paprsky, je důležité popřemýšlet nad vaší stravou. Víte, že antioxidanty a karotenoidy pomáhají chránit vaši pokožku? Postarají se dokonce i o její vysněný bronzový odstín. Dopřejte si proto pravidelně například meruňky, mrkev, citróny, mango, melouny, oranžové a žluté sladké papriky, pomeranče, dýni, sladké brambory, mandarinky, hrušky a růžový grapefruit. Ty vás ostatně v letních vedrech dokonale osvěží, že?

Očista je důležitá

V létě je pokožka namáhána a kromě ochrany si zaslouží i důkladnou očistu. Peeling je vhodné používat spíše před opalováním, protože po něm je kůže napjatější a prahne spíše po hydrataci. Na začátku sezony pravidelně dopřejte pokožce těla peeling, který odstraní odumřelé buňky. Pleť bude připravena na rovnoměrné nanášení sluneční kosmetiky.

Nic se nemá přehánět

Kdy a jak často se opalovat? Oblíbená otázka, na kterou máme jednoduchou odpověď. Slunci se vyhýbejte mezi 12 a 15 hod., kdy jsou paprsky až příliš silné. Není ani nutné ležet na sluníčku po celý den, pokožka tak totiž opálenější odstín nezíská. Schopnost opalovat se má kůže po dobu zhruba 30 minut – takže příjemná půlhodinka u vody úplně postačí.

Vacation,By,Sea,,Weekend,On,T,Beach,,A,Beautiful,Tanned

Přírodní minerální filtry

Čím se chránit před UV zářením? Chemické přípravky jsou často považovány za škodlivé, protože je pokožka absorbuje – kromě toho mnohdy škodí také vodní fauně a flóře. Skvělou alternativou je přírodní sluneční kosmetika s minerálními filtry, které fungují okamžitě a škodlivé záření odrážejí jako zrcadlo.

TIP: Nezapomeňte se mazat pravidelně, obzvláště při koupání.

Nezapomínejte na hydrataci

Opalováním a ochranou chytání bronzu nekončí. Sluníčko dokáže vykouzlit nejen krásný letní bronz, ale i vrásky. To je důvod, proč je důležité pečovat o pokožku také po opalování. Používejte vhodné přípravky, hydratační krém a noční péči. Pod opalovací přípravek nezapomeňte nanést hyaluronové sérum, které pokožku vyživí. Nakonec s pravidelnými rituály péče bude vaše kůže doslova zářit. A třeba po celé léto!

TIP: Hydratace začíná uvnitř – v létě zvyšte svůj pitný režim. Čistá voda dodá vláhu organismu i pokožce. 

 

 

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory