CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

Jak správně používat kosmetiku

Používáte kosmetické přípravky správně?


Tolik kosmetických přípravků, ale jak je používat všechny? Jak je vůbec kombinovat? Existuje mnoho nejrůznějších krémů, sér či čisticích přípravků, v případě vlasů šamponů a kondicionérů. Abyste vaší pleti či vlasům neublížili, je potřeba kosmetiku správně nanášet a vrstvit. Jak na to? Inspirujte se našimi tipy, se kterými probudíte vaši krásu.
 

Čistá pleť je základ


Po celém dni s make-upem je čas na odlíčení. Protože teprve na čistou pokožku můžete aplikovat hydratační a výživné přípravky, je potřeba nejprve pokožku důkladně odlíčit, následně pak dočistit. Jak správně použít odličovací kosmetiku? V první řadě je vhodné přizvat si na pomoc vlažnou vodu. Odličovací tampon v ní můžete jemně namočit a vyždímat ještě před tím, než na něj nanesete váš oblíbený odličovač. Poté můžete začít jemně a šetrně nanášet přípravek na pleť – odolnější make-up vyžaduje čas, nechte odličovač malou chvíli působit, aby rozpustil nečistoty. Oči správně odličujte od zevní strany k vnitřním koutkům. Po odlíčení pomocí odličovače nezapomeňte pleť opláchnout vodou, která smyje zbytky nečistot. Teprve pak přichází na řadu dočištění a vyrovnání pH pokožky – pomocí tonika. Pleťové čisticí tonikum pokožku připraví na další kroky.
 
TIP: Myslíte ekologicky? Namísto jednorázových tamponků sáhněte po bavlněných tamponcích nebo jemném odličovacím ručníku, které můžete po použití vyprat.
 
VÍTE, ŽE přírodní pleťové tonikum můžete použít jako obklad na unavenou pleť?
caremedica 7-min

Jak je to s pleťovými séry?

Pleť je čistá – a tak je tu ten pravý čas na další krok péče. Co přichází na řadu mezi prvními? Jsou to séra. Tyto přípravky lehčí konzistence slouží k výživě a zkrášlení. Většinou pokožce poskytují výživu, vitaminy a aktivní látky ve vysoké koncentraci, které mají za úkol zkrášlit pleť tím, že proniknou do hlubších vrstev pokožky.

Sérum můžete volit podle typu pleti – nebo podle potřeb pokožky. Existují séra na zarudlou a citlivou pleť, hloubkově hydratační elixíry, ale i anti-aging pomocníci, kteří zjemňují viditelné linie vrásek. Sérum nanášejte na čistou pokožku a jemně jej vmasírujte a vtlačte do pleti. Můžete se řídit pokyny výrobce. Pokud se jedná o olejový přípravek, je důležité jej nanášet na již navlhčenou pleť, aby nedošlo k jejímu vysušení – můžete použít přírodní tonikum nebo květinový hydrolát. Po aplikaci séra dopřejte pokožce pár minut, než nanesete další přípravek.

TIP: Víte, že nemusíte používat jen jedno sérum? Pokud vaše pleť prochází náročným obdobím a potřebuj pořádnou dávku pečujících přírodních složek, můžete nanést více přípravků. Mezi nimi však dopřejte pokožce pár minut na absorpci.

Každodenní dávka hydratace

Kdepak, použít pouze pleťové sérum na noc rozhodně nestačí. Dalším krokem vrstvení v rámci beauty rutiny je hydratační krém. Můžete vsadit na noční péči, která má za úkol dodat pokožce během spánku vše, co potřebuje. Úkolem krému je však ještě něco: uzamyká sérum, aby jeho účinek byl skutečně výrazný. Po krátké odmlce po nanesení séra můžete aplikovat malé množství krému. Ten můžete zahřát v dlani a jemně jej rozetřít po pleti od dekoltu a krku směrem nahoru. Pak už se můžete vydat do říše snů – pro pleť jste udělali maximum.

Probuzení do krásy

Pokud jste úspěšně prošli všemi kroky večerní péče o pokožku, ráno se probudíte s rozzářenou pletí. Tím však práce nekončí – také ráno je potřeba jemně očistit pleť, která se během noci zbavuje nečistot. Opět stačí jediný přípravek – můžete sáhnout po toniku, v případě mastnější pleti po pleťové vodě, která mívá větší obsah alkoholu. Pokožku tak osvěžíte, hydratujete a připravíte na nanášení denního přípravku. Jeho výběr však závisí na ročním období a potřebách pleti.

Ještě před líčením je důležité sáhnout po hydratačním krému. Lehčí krémy jsou vhodné na léto, hutnější na zimu. Krém je potřeba vybírat podle typu pleti, citlivá a suchá pleť má totiž jiné potřeby než normální, mastná, či smíšená pokožka. Opět platí, že po nanesení krému je čas na malou pauzu, teprve po pár minutách můžete aplikovat líčidla. A co je důležité, je SPF faktor. V jednom z denních přípravků by měl být obsažen – aby chránil pleť před škodlivým UV zářením. Ano, to platí i v zimních měsících. Vlastně po celý rok.

Kouzlo pro krásné vlasy

Děláte to správně? Ani péče o vlasy není jednoduchá, příliš časté mytí jim totiž podle odborníků ubližuje. Hlavní je správně kombinovat přípravky. Šampony vlasy otevírají a čistí, proto je po nich důležitý další krok: použití kondicionéru, který vlas uhladí a uzavře. Kondicionér je vhodný pro všechny typy vlasů, s mírou by ho však měli používat ti, co mají jemnější a mastnější vlasy, které jsou náchylné k plihnutí. Těm jsou doporučeny lehčí expresní kondicionéry, třeba v podobě uhlazujícího spreje.

Pravidlo číslo jedna: kondicionér ani masku nikdy nenanášejte na pokožku hlavy a ke kořínkům – patří opravdu jen do délek a na konečky, zbytečně by zatěžovaly pokožku hlavy – navíc by výsledkem byly mastné vlasy. Pokud vás navíc trápí suché a poškozené vlasy, můžete balzám (nebo přímo masku) nanášet jako vlasový zábal. Na vlasy umyté šamponem naneste masku, následně zabalte do igelitu nebo folie, poté převažte šátkem. Takto dostanou vlasy silnou dávku péče a výživy.

VÍTE, ŽE po i použití masky je dobré použít kondicionér, který vlas uzavře? Navíc z vlasu odstraníte přebytek pěstících a účinných látek, které by mohly jemné vlasy zatěžovat.

TIP: Mnoho lidí si plete kondicionér, balzám na vlasy a masku. Kondicionér uzavírá a uhlazuje vlas po umytí šamponem a používá se po každém mytí, má lehké složení. Balzám jde více do hloubky: řeší konkrétní problém nebo potřeby vlasů, používá se několikrát týdně. Maska také řeší určité problémy či potřeby vlasů, má koncentrované složení a proniká do hlubších vrstev vlasů, používá se na umyté vlasy jako maska na pár minut nebo jako zábal 1 týdně.

Pleťové peelingy a masky

Další pomocníci, které můžete dopřát pokožce jednou až dvakrát týdně. Zatímco peeling obsahuje jemné částečky, které zbaví pokožku odumřelých buněk, masky mohou hloubkově hydratovat, čistit nebo léčit pleť, podle jejich složení a určení. Obojí se nanáší na čistou pleť. Peeling jemně vmasírujte, ovšem bez tlaku, o účinné čištění se totiž postarají právě jemné částice. Masky nanášejte a nechte působit tak dlouho, jak je popsáno výrobcem. Po nich nezapomeňte pleť hydratovat tonikem a nanést oblíbený denní krém. Tak už máte jasno? Když se zaměříte na správnou péči, vaše pleť i vlasy rozkvetou.

TIP: Chcete násobit účinky vašeho oblíbeného pleťového séra a masky? Spojte je – přidejte do masky kapku séra. Vaše pleť vám poděkuje.

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory