CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

Je čas relaxovat – pro sebe i pro pleť. Znáte masáž guashou?

Masážní technika gua sha se stává stále populárnější nejen pro možnost zastavení se, ale také pro blahodárné účinky, které přináší pleti. Relaxační masírování speciální pomůckou dokáže prokrvit pokožku a podpořit tok lymfy. O co se jedná, co k tomu potřebujete a odkud technika pochází?

Milujete minerály a relax? Pak snadno propadnete kouzlu masáže gua sha, která vychází z tradiční čínské medicíny. Slovo gua vlastně znamená škrábat. V podstatě opravdu jde o takové jemné příjemné škrábkání pleti – ale klouzající hladkou pomůckou pro masírování, kterou je tenká destička z nefritu (případně jiných minerálů, jako je například růženín a jadeit). Masáž navíc není určena jen pro obličej, ale pro celé tělo. Kromě prokrvení touto metodou ulevíte svalům, zbavíte se celulitidy, vrásek i povadlé mdlé pokožky. Zní to dobře? To rozhodně ano!

Young,Woman,Washing,Face,In,Room.

Potřebujete jen čas, masážní destičku a nadšení

Jakmile si pořídíte destičku guasha, můžete se směle vrhnout do zkrášlování nejrůznějších partií vašeho těla. Chcete využít blahodárných účinků pro vaši pleť? Pak si udělejte pohodlí, lehněte si a jednou za pár dní si dopřejte svoji zenovou chvilku pro krásu. Masáž vždy provádějte na čisté pleti po čištění. Kromě odličovadla nezapomeňte pleť připravit vhodným šetrným tonikem, které vyrovná pH pokožky.

Co dál? Klíčem k úspěchu je použití vhodného přírodního oleje. Vhodné jsou rovněž olejové směsi či séra, výběr je čistě na vás (a vaší pleti). Častou chybou jsou masážní tahy hranou pomůcky – naopak buďte k pokožce co nejjemnější a masírujte (největší) plochou guashi. Masážní pohyb by měl být veden vždy jen v jednom směru a nikoli dolů, ale naopak směrem od nosu ke tvářím a nahoru k čelu.

TIP: Jak poznat, že masírujete správně? Na pleti se objeví začervenání v podobě map. Je to v pořádku – prostě jen známka prokrvení.

Proč si dopřát masáž guashou?

Kdo by nechtěl mít krásnou a sjednocenou pleť? Pravidelná masáž zmírňuje otoky, příjemně vypíná pleť, zjemňuje vrásky a detoxikuje pokožku. Pomáhá formovat kontury, ale i omladit celkový vzhled a sjednotit tón pleti. Zlepšuje stav nejen díky prokrvení, ale také díky lepšímu zapracování kosmetických přípravků do pleti. Vyzkoušejte masáž v kombinaci našeho séra s kyselinou hyaluronovou a vaši guashu nechte vychladit v lednici. Výsledky vás mile překvapí. Že by láska na první pohlazení guashou?

 

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory