CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

Kyselina hyaluronová. Přírodní zázrak pro pleť aneb jak zastavit čas

Není kyselina jako kyselina, což dokazuje zázrak jménem kyselina hyaluronová. Tato látka je považována za omlazující poklad pro všechny typy pleti. Jaké jsou její vlastnosti a proč si s ní začít románek už napořád?

Kyselina hyaluronová rozhodně nepatří mezi látky, které je třeba hledat někde kolem. Je totiž součástí lidského těla – pojivové hmoty mezi buňkami, v kloubních chrupavkách, očích nebo v nervových tkáních. Vlastnosti kyseliny hyaluronové závisí na její molekulární velikosti – a od toho se pak odvíjí její účinky a použití. Máte při ruce nějaké to zázračné sérum či krém, které ji obsahují? Tady jsou důvody, proč si vaše pleť zaslouží pohladit jejím prostřednictvím pravidelně.

Na účincích záleží aneb velikost molekul

Jak jsme již zmínili, zázračná kyselina hyaluronová má různé molekulární velikosti. Pokud jsou její molekuly příliš velké, zůstane látka na povrchu pleti, aniž by účinkovala v hlubších vrstvách pokožky. I v tomto případě ale dokáže vázat vodu, aby zabránila dehydrataci pokožky. Zkrátka i velké molekuly dokáží s pletí zázraky.

Malá velikost, velkolepé účinky

Co s kyselinou hyaluronovou s menší molekulární velikostí? Nečekejte nic míň než pořádnou smršť účinků – díky velikosti látka proniká do hlubších vrstvev pleti, a tak snadno vyplní mezibuněčný prostor. Regeneruje, zvyšuje tvorbu kolagenu a celkově zpevňuje pleť. Výsledkem je krásná a omlazená pružná pokožka, která si navíc zachovává hydrataci.

Cosmetic,Smears,Of,Creamy,Texture,On,A,Pastel,Beige,Background

Regenerace v jediné kapce

Tak co ještě kyselina hyaluronová kromě omlazení umí? Je to perfektní pomocnice pro regeneraci pokožky – ať už v případě vřídků, popálenin nebo jizev. Její superschopností je urychlení přirozeného procesu hojení. Hodí se tedy nejen pro normální a zralou pleť ale dokonce i problematickou. A mimochodem, víte, že je obsažena také v očních kapkách? Látka je totiž součástí oční tkáně a příjemně zvlhčuje unavené oči.

Hydratace, která nekončí

Největším benefitem kyseliny hyaluronové zůstává hydratace. A ta vlastně nepomáhá jen pleti, ale také vlasům. Dokáže na sebe navázat až tisíckrát více vody, než je její vlastní původní hmotnosti. Právě proto ji hledejte ve složení hydratačních produktů na pokožku i vlasy. Na rozdíl od škodlivých silikonů v šamponech a kondicionérech či maskách je kyselina také uhladí a ochrání, aniž by vytvořila nepropustný film.

Množství kyseliny hyaluronové v organismu se snižuje s věkem. To je skvělý důvod, proč ji používat v podobě kosmetických přípravků a dodat pleti její úžasné účinky. Pleť díky ní nemusí strádat na stárnout v rychlém tempu. Právě naopak – stačí ji pohladit aktivní složkou, která ji vypne a ochrání.

TIP: Naše omlazující sérum na vrásky neobsahuje kyselinu hyaluronovou, ale obsahuje další složky, jejichž synergie působí velmi podobně – jedná se o výtažky z hub reishi a shiitake, vzácné oleje a jemný glycerin. Gelové složení doslova nabije pokožku. Sérum zvyšuje elasticitu a zpevňuje pleť.

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory