CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

Čas zazářit: Letní osvěžení pro krásnou a rozjasněnou pleť

V létě potřebuje pokožka maximálně chránit a hydratovat. Jaké pomocníky se vyplatí mít stále u sebe, aby byla pokožka hýčkaná po celý den? S našimi tipy osvěžíte pleť... třeba hned teď. A nejen to: dodáte jí okamžité hydratační pohlazení.

V létě je lidská pleť vystavována hned několika vlivům. Kromě slunce stojí za zmínku všudypřítomná klimatizace, chlorovaná či slaná mořská voda, ochranné UV faktory a další. Jak se tedy o pokožku starat během celého dne tak, abyste byla okamžitě nejen hydratovaná, ale i rozjasněná? Osvěžit ji můžete s těmito pomocníky. Co mít při ruce?

(Láska)vá termální voda

Je přírodní a svým složením dokáže divy. Že ještě nemáte termální vodu? Rychle to napravte, léto ještě nekončí. Termální voda je obohacena samotnou přírodou – o přírodní poklady, aktivní složky, které umí zázraky. Díky svému původu obsahuje cenné minerální látky, záleží jen na tom, z jakého pramene pochází. Její nespornou výhodou je kromě okamžitého osvěžení i při náročném horkém dni to, že působí blahodárně na vaši krásu – hydratuje, změkčuje, revitalizuje. A když ji aplikujete z větší dálky jako jemnou mlhu, účinně zafixuje vaše líčení. Dalšími výhodami používání termálních vod je také podpora hojení jizev a pupínků nebo zklidnění problematické a příliš citlivé pleti. Vyberte si tu pravou a noste ji v létě stále u sebe – používejte pro sebe i nejmenší. Je zkrátka skvělá!

TIP pro vaše oči: Jak rychle a účinně zklidnit a osvěžit nateklé nebo unavené oči? Termální vodu dejte na chvíli do lednice a následně ji aplikujte na vatové tampony. Ty pak přiložte na oči a dopřejte si malý okamžik jen pro sebe. Úleva přijde okamžitě.

Tajemství květových vod

Milujete květiny? Pak se vám jistě bude líbit další osvěžující možnost, jak si v letních měsících hýčkat pleť. Květové vody (hydroláty) jsou čistě 100% květinové vody, které vznikají jako produkt při výrobě rostlinných éterických olejů. Důležitý při výběru květové vody je především původ rostlin – v tomto případě doporučujeme sledovat certifikáty, které označují organický původ. Co s květovou vodou? Kromě toho, že si je snadno zamilujete jako toner, fixátor make-upu či refresher vlasů, můžete hydroláty používat podobně jako termální vodu po celé léto. Osvěží vás totiž kdekoli a kdykoli, aniž by narušila vaše líčení, pokud nějaké nosíte. Výhoda? Oproti termální vodě si můžete vybrat oblíbenou květinu. Levandulová se hodí pro problematickou pokožku, heřmánek zklidňuje a růžová je oblíbená pro své anti-ageing účiny. Zatočí i se suchou pletí!

TIP pro rychlé osvěžení: Květovou vodu jemně aplikujte na tělo a pokožku obličeje tehdy, když je vám horko. Příjemně vás osvěží a vaše kůže bude pružná, zklidněná a hydratovaná.

Klíčem je hloubková hydratace

A co kromě zmíněných vod ještě pokožka potřebuje? Přece hloubkovou hydrataci. Rozhodně v létě myslete na nutnost použití hloubkové séra a dodržování pitného režimu. Když zvládnete tento základ, bude vaše pokožka zářit celý den a nejen v létě. V letních měsících můžete sérum aplikovat také ráno – nezapomeňte vždy pár minut počkat, než na pokožku nanesete denní či ochranný krém. Pak už můžete vyrazit do víru dne – sbírat letní zážitky. S vaší osvěžující vodou při ruce!

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory