CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

Těhotenství. Zápřah pro tělo, změna pro pleť. Nebo ne?

Těhotenství s sebou přináší spoustu změn pro tělo i mysl. A taky pro pleť. Jak se na těhotenství připravit a co vás možná čeká v doprovodu těhotenských hormonů?

Připravte se, pokožku čeká změna

Nemusíte, ale můžete se setkat se změnami pokožky. Zatímco někomu pleť v těhotenství doslova září, někoho čeká pravý opak. Pupínky, mastnota nebo výkyvy. Co teď? Je třeba přijímat svou krásu takovou, jaká je. Vždyť v sobě nosíte zázrak! Hormony sice čarují, ale s láskou k sobě i pohledu do zrcadla dokážete zázraky i s pletí. Dál o ni pečujte, jak nejlépe umíte. A nezapomínejte: méně je více!

Co s kosmetikou? Zkuste tu pro citlivky

S jakou kosmetikou se v těhotenství nespletete a nezhoršíte aktuální stav pleti? Vyzbrojte se tou pro citlivou pokožku. Právě v tomto období je pleť citlivější než kdy jindy – správně zvolená kosmetika vám pomůže vyhnout se komplikacím v podobě dermatitid, začervenání a podráždění. Vybírejte jemné přípravky, nejlépe bez parfemace. Jedině tak pleť pohladíte.

Young,Pregnant,Woman,With,Cosmetic,Product,In,Bathroom

Pozor, slunce není přítel!

I když patříte mezi milovnice bronzové kůže a slunce, opalování v těhotenství raději vynechte. Pokožka je nejen celkově citlivější, je citlivá i vůči slunečním paprskům. Pokud se chystáte vyrazit ven za sluníčkem, nezapomeňte kůži ošetřit vhodným přípravkem proti slunečnímu záření. Opět nezapomeňte věnovat pozornost výběru – přípravky by měly být přírodní, bez chemie, která by škodila vám i miminku. I v případě sluneční kosmetiky volte přípravky bez zbytečné parfemace – nejlépe ty určené pro citlivější pokožku.

Mění se pleť, ale i vlasy

V důsledku hormonálním změn pleti se bohužel mění i stav vlasové pokožky – a z toho důvodu se můžete setkat s vypadáváním vlasů. Nesmutněte, má to i druhou stránku – vlasy jsou v těhotenství na pohled lesklejší, méně se mastí a celkově jsou silnější. Větší vypadávání vlasů pak přichází po porodu. Co s tím? Vybavte se kvalitními přírodními přípravky péče o vlasy a nezapomínejte na pestrou a vyváženou stravu a pitný režim. Zachránit vás může každodenní relaxační masáž hlavy. Do té ostatně můžete zapojit partnera či partnerku – a vychutnat si svou chvíli odpočinku a slasti.

Jak se nesplést?

Zachovat si krásnou a zdravou pleť i během těhotenství není dřina. Pokračujte v péči kvalitní přírodní kosmetikou a věnujte si pozornost, kterou si zasloužíte. V případě pupínků a nedokonalostí nesahejte po konvenční kosmetice a alkoholových dryácích na pupínky, ale raději naopak pokračujte v šetrné a jemné hydratační péči. Tak jako tělo i vaše pokožka potřebuje jen čas – čas smířit se s krásnými změnami vašeho těla v tomto zázračném období.

 

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory