CareMedica - vitální kosmetika
hero gradient

test

Vitální houby mají mnoho účinků, mezi něž patří také ty protinádorové.

Houby totiž obsahují velké množství látek (polysacharidy, terpenoidy, fenolové sloučeniny a mnohé další), které působí přímo na nádorové buňky, tj. omezují jejich množení, schopnost vycestovat a vytvořit metastázu, dokonce je zabíjejí. Kupodivu stejná dávka houby, resp. její složky, která dokáže zabíjet buňky nádorové, je pro zdravé buňky neškodná. Nádorové buňky totiž mají jiný metabolismus - rychleji se množí.

Vitální houby se v asijských zemích standardně přidávají k léčbě nádorových onemocnění. Jsou doplňkem léčby. Proto existují i studie, které popisují, v čem mohou vitální houby pomoci a také jejich bezpečnost.

Protinádorové terapie, hlavně chemo- a radioterapie, zabíjejí i zdravé tělní buňky, a to hlavně ty, které se rychle množí. Proto se setkáváme s útlumem funkce kostní dřeně, s poklesem krvetvorby a utlumením funkcí imunitního systému. Pacienti jsou pak náchylní k infekcím a mohou zemřít i na banální infekce. Poškozeny jsou také vlasové cibulky, střevní sliznice, střevní mikrobiota atd. Z toho vyplývá, že dochází ke ztrátě vlasů, poškození střevní sliznice a změnám složení mikroflóry, to je spojené se zvýšením propustnosti, a tedy i s průjmy, bolestmi břicha, zvracením, nechutenstvím, ztrátou hmotnosti atd. Obecně je možné říct, že trpí všechny sliznice. Samozřejmě jsme tento problém pojali zjednodušeně.

Jak mohou vitální houby pomoci?

Studie (některé zmíníme v dalším textu) prokazují, že vitální houby zabraňují útlumu imunitního systému během protinádorové terapie. Dokáží omezit negativní vliv i na vlasové cibulky a sliznice, navíc podporují hojení a v případě střev podporují obnovu střevní mikroflóry. Pacienti pak mají mírnější nežádoucí účinky během protinádorové terapie, a navíc u nich dochází k rychlejší regeneraci. Pacienti se shodují, že se celkově cítí lépe, mají více energie, větší chuť k jídlu, trávicí obtíže jsou mírnější, mají lepší náladu i kvalitnější spánek.

V každé studii se krom přínosů zařazení vitální houby do léčby hodnotily také nežádoucí účinky hub. Ve většině studií nebyly zachyceny žádné nežádoucí účinky. V pár studiích, kde byly podávány velké dávky se u některých pacientů objevil průjem či mírná nevolnost. Nicméně tato skutečnost je pravděpodobně dána tím, že silné a těžké houbové extrakty zatížily již tak oslabený trávicí systém. Což se projevilo lehkými trávicími problémy.

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory