CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

Ingredience

Argánie trnitá je malý trnitý strom rostoucí v jihozápadní části Maroka. Patří mezi ohrožené druhy stromu, které jsou zapsány do Biosférické rezervace UNESCO. Plody argánie se sbírají ručně a lisuje se z nich velmi ceněný olej přezdívaný elixír krásy. Z přírodních látek obsahuje arganový olej beta-karoten, fytosteroly, esenciální mastné kyseliny a vitaminy A i E. Obsažený vitamin E (tokoferol) je výrazný antioxidant, který pomáhá ochraňovat buňky pokožky před negativním vlivem slunečního záření. Nenasycené mastné kyseliny posilují schopnost hydratovat pokožku a zpomalují proces stárnutí buněk pokožky. Vitamin E také stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu, čímž je schopen bránit tvorbě vrásek a účinně vyhlazovat i ty již vzniklé. Vitamin A pomáhá při obnově kolagenu. Toto působení přispívá k tomu, aby byla kůže hladká, pružná a udržela si mladistvý vzhled. Arganový olej rovněž celkově snižuje suchost pokožky a tím její podrážděnost. Při použití ve vlasové kosmetice tak pomáhá zmírnit svědivost vlasové pokožky.

Jedná se o stabilní formu vitaminu C rozpustná v tucích. Má antioxidační účinky, rozjasňuje pleť, napomáhá tvorbě kolagenu a tím zpomaluje známky stárnutí. Zároveň dokáže i zesvětlovat pigmentové skvrny a chrání pokožku před škodlivými vlivy okolního prostředí a UV zářením.

Bambucké máslo aktivně pečuje o všechny typy pleti díky jemnému složení, které je plné nenasycených mastných kyselin, vitaminů A, D, E a F a také antioxidantů a fytosterolů. Kombinace těchto látek pokožku zjemňuje, zvláčňuje a skvěle pomáhá její regeneraci. Je tak vhodné pro ošetření poškozené odřené pokožky, regeneraci drobných poranění i jizviček či stroupků po akné. Bambucké máslo je pro své úžasné schopnosti vyhledávaným pomocníkem při problémech s vysušenou, podrážděnou nebo citlivou pokožkou. Jde o jemně žlutou až krémově hnědou, měkkou, mastnou látku, získanou z plodů stromu známého jako Máslovník africký. Pochází ze západní Afriky. Nejlepší a nejkvalitnější bambucké máslo se extrahuje metodou lisování za studena. Bambucké máslo podporuje produkci kolagenu a působí proti vlivům, které se podílí na předčasném stárnutí pokožky. Chrání buňky před působením oxidačního stresu.

Benzoát sodný je sodná sůl kyseliny benzoové. Je to bezbarvý až bílý krystalický prášek rozpustný ve vodě. Vyskytuje se i v přírodě, např. v brusinkách, švestkách, skořici, ve zralém hřebíčku a jablkách. Používá se jako složka konzervačního systému. Ta zabraňuje nebo zpomaluje růst bakterií. Tím chrání kosmetický produkt před znehodnocením. 
Spolehlivá a bezpečná povrchově aktivní látka rostlinného původu. Je to jeden z nejjemnějších čisticích prostředků a proto je vhodný pro citlivou a křehkou pleť a dětskou kosmetiku. Zlepšuje pěnivost výrobku, stabilitu pěny a její hustotu. Je snadno biologicky rozložitelný. 
Jedná se o derivát rostlinného oleje, kokosového nebo palmového. Vyrábí se též synteticky. Nevyvolává alergické reakce, nedráždí a je tedy vhodný i na citlivou pokožku. Je komedogenní a nedoporučuje se na mastnější typ pleti. Do kosmetických přípravků se přidává jako emulgátor a zahušťovadlo. Prodlužuje trvanlivost produktu a umožňuje ostatním složkám lepší vstřebatelnost do hlubších vrstev pleti. Zjemňuje a vyhlazuje pokožku. Na povrchu vytváří ochranný film, čímž uzamyká její přirozenou hydrataci.

Je to přírodní látka získávaná z kukuřičného nebo kokosového škrobu. Používá se jako emulgátor, kdy přípravek zahušťuje podle konkrétních požadavků. Urychluje vstřebatelnosti pečujících a aktivních látek. Pleti i vlasům navrací hydrataci a vlhkost. Není komedogenní a velmi dobře ho snese citlivá pokožka včetně té dětské, pleť nedráždí a nemá žádné negativní účinky na zdraví.

Je to derivát kokosového nebo palmového oleje, případně kyseliny palmitové. Nevyvolává alergické reakce, nedráždí pokožku a doporučuje se tedy i na tu nejcitlivější pleť. Na kůži nebo vlasech vytváří nemastný film. Látka není doporučována na mastnější typy pleti, protože je komedogenní. V kosmetice je používna k zahuštění a lepší roztíratelnosti přípravku.
Je to bezbarvá kapalina obsažená v řadě rostlin (myrtovník, bazalka, bergamot, tymián, litsea, meduňka, limetka, citron, pomeranč atd.). Typická je výraznou specifickou citronovou vůní, proto se používá především v kosmetice a parfumérii. Působí blahodárně při koncentraci, osvěžuje a pročišťuje. 
Je to povrchově aktivní látka (tenzid) vyráběná z kukuřičného cukru a kokosového oleje. Vzhledem k tomu, že je pokožkou velmi dobře snášena, je ideální pro citlivou pleť a je možné ji použít i pro přípravky určené pro děti. Její přední vlastností je bohatá pěnivost. Zjemňuje a vyživuje pokožku a pomáhá jí udržet vlhkost. 

Je to výrazný antioxidant určený k boji proti předčasnému stárnutí pokožky a UV záření. Má zklidňující účinky na pokožku srovnatelné s vitaminem C.

Cist šedavý je křovitá divoce rostoucí růže. Vyznačuje se výraznou a pronikavou vůní. Jeho domovinou je Turecko, ale v dnešní době je již rozšířen v celé oblasti Středomoří. Rostlina je velmi bohatá na přírodní antioxidanty, které jsou bohatě zastoupeny hlavně v jeho listech. Řadí se také mezi výrazné adaptogeny – zvyšuje obranyschopnost organismu. Působí proti bakteriím, virům, plísním, proti zánětům, antisepticky nebo jako doplněk léčby při zažívacích potížích a migrénách.

Cist je používám i v lidovém léčitelství také pro výrobu čajů a tinktur. Užívá se drcená nadzemní část rostliny. Je pomocníkem při zánětech močové soustavy, nachlazení, trávicích těžkostech či problémech s játry. U obsažených látek bylo zaznamenáno působení proti bakteriím, virům, plísním a zánětům.

Jedná se o vřeckovýtrusnou jedlou parazitickou houbu. Její spory se uchytí na površích larev hmyzu a následně vyplní celou schránku svým sklerociem, ze kterého pak vyroste zralá houba. Cordyceps roste v nadmořských výškách nad cca 3500 metrů, a to hlavně v horách Tibetu, v čínských provinciích Sichuan, Yunnan atd. Houba se sbírá v období od dubna do srpna. Ve volné přírodě je však již málo k nalezení.  Dle všeho během 25 posledních let poklesl výskyt o 90 %, což samozřejmě zvýšilo její hodnotu na trhu, a proto se tato houba pěstuje i uměle. Poptávka po Cordycepsu je dána hlavně jeho účinky na lidské zdraví. Sílu Cordycepsu po tisíce let využívá tradiční čínská a tibetská medicína. Existují příběhy, které popisují, jak pasáci yaků vypozorovali na zvířatech změnu, pokud spásali Cordyceps. Zvířata byla vitálnější, silnější, zdravější i potentnější. Psané záznamy pak můžeme vystopovat až do roku 620 n. l. Západnímu světu je Cordyceps znám až od roku 1726, kdy byl představen na mykologické konferenci v Paříži. Tehdy ale západní svět neměl o účincích Cordycepsu ponětí. To se však změnilo, byť mnohem později, i díky tomu, že v roce 1964 byl Cordyceps oficiálně zapsán mezi rostlinná léčiva do čínské farmakologie.
Dub je listnatý strom z čeledi bukovitých, jehož domovinou je Evropa a Malá Asie. Využívá se jeho kůra, která je bohatá na třísloviny, kyseliny galové a elagové, hořčin, flavonoidy a pryskyřice. Jeho  komplex účinných látek snižuje zčervenání kůže, stimuluje tvorbu kolagenu a působí proti volným radikálům. 

Kávovník je stálezelený keř pocházející ze severovýchodní Afriky. Plodem je bobule, která během zrání mění svou barvu ze zelené do fialové. Čerstvá kávová zrna ukrytá uvnitř jsou také zelená a až pražením získávají svou typickou vůni a chuť. Kyselina chlorigenová napomáhá snižování vstřebávání cukru v těle. Obsažený kofein vyrovnání pH pokožky, pomáhá proti jejímu vysušování, zlepšuje regeneraci pokožky, zmírňuje příznaky vypadávání vlasů a stimuluje jejich růst.

Kozinec blanitý je antioxidant, přispívá k neutralizaci volných radikálů v těle. Pozitivní jsou účinky kozince na kardiovaskulární systém. Normalizuje krevní tlak, krevní oběh a udržuje cévy zdravé. Pomáhá k prokrvení kůže a při zánětu ledvin. Je to významný adaptogen – zvyšuje odolnost organismu proti stresu a fyzické únavě. Žlutý císař, který vládl v letech 2737–2697 př, n. l., zařadil tuto rostlinu mezi nejvýznamnější druhy, a to jako lék na bolesti, hnis a hemoroidy, ale také na „stovky dětských onemocnění“. Po tisíciletí Číňané užívají tuto rostlinu jako prostředek podporující zvýšení imunity, zvláště u mladých lidí.

Má podobu velkého trsu, který je tvořen nohou s až mnoha sty srostlými klobouky. Plodnice Maitake tak dosahuje šířky i 100 cm. Roste u bazí stromů a pařezů. Má domovinu v Asii a na severu Ameriky, ale v současnosti je rozšířená po celém světě a pěstuje se i komerčně. Maitake je populární v kulinářství, má bohatou delikátní chuť a velmi příjemné aroma, ale ještě více je známá coby vitální houba využívána po tisíce let v tradiční čínské medicíně, zatímco „západní kultury“ ji poprvé popsaly až v roce 1785: a to skotský mykolog James J. Dickson. Maitake obsahuje mnoho biologicky aktivních látek, vitaminy a minerály, polysacharidy, proteoglykany (D-frakce), fenoly, flavonoidy a nenasycené mastné kyseliny. Má významné protizánětlivé, antibakteriální, protiplísňové, protizánětlivé a antistresové vlastnosti. Obsažené účinné polysacharidy působí antivirově, imunostimulačně a protinádorově. Trstnatec snižuje hladinu krevního tlaku a cukru v krvi, reguluje hladinu cholesterolu a lipidů, má adaptogenní účinky. Dále posiluje imunitní systém, pomáhá při nachlazení, cukrovce, virových a onkologických onemocněních, např. při rakovině prsu, plic, žaludku či mozku.

Jedná se o extrakt z různých druhů mořských řas jako je např. chaluha, chlorela nebo kelp. Využívají se jeho hydratační a zklidňující účinky. Díky omega-3 mastným kyselinám bojuje proti vráskám, šupinatění pokožky, akné i ekzému. Všeobecně řasy obsahují velké množství vitaminů a minerálních látek, např. jód, železo a vápník. Ty jsou nezbytné pro správnou funkci pokožky. Sjednocuje barevný tón pleti a redukuje pigmentové skvrny (má zesvětlující schopnosti).

Olivovník pochází z Malé Asie a Středozemí a je jednou z nejstarších kulturních rostlin. Z oliv se za studena lisuje olivový olej, který je bohatý na vitaminy (A, E a K), také omega-3 mastné kyseliny a kyselinu olejovou. Olivový olej napříč tomu, že má lehkou konzistenci a rychle se vstřebává, také silně promašťuje a značně prokrvuje. Má výrazné antioxidační, protizánětlivé a mírně antimikrobiální účinky. Pleť chrání před volnými radikály, udržuje její mladistvý vzhled. Regeneruje, zvláčňuje a zvyšuje elasticitu kůže. Je vhodný pro všechny typy pokožky, ale ocení ho především suchá, unavená a zralá pleť.

Plamatka zelná má původ v Jižní Americe. Vyznačuje se liftingovým účinkem a předchází tvorbě vrásek. Extrakt z květu stimuluje tvorbu kolagenu a opravuje pokožku zevnitř, navozuje konečný efekt liftingu a vypjatosti. Obsahuje látku spilanthol, která působí jako anestetikum a analgetikum, takže žvýkání listů má umrtvující účinky a pomáhá při bolesti zubů. Výtažky z této rostliny se přidávají do kosmetických přípravků díky ceněné schopnosti vyhlazovat vrásky.

Jedná se o významný adaptogen se silnými regeneračními a vitalizačními účinky. Povzbuzuje a zároveň uklidňuje, ovlivňuje funkci nervové soustavy a paměť, dodává energii a dobře působí na imunitu. Rdesno má antioxidační účinky, zpomaluje stárnutí a podporuje přirozenou dlouhověkost. Čistí krev a tělo od toxických látek. Tato bylina blokuje přeměnu testosteronu na dihydrotestosteron, čímž zamezuje vypadávání vlasů.  Prášek z rdesna mnohokvětého se podle TČM doporučuje vařit s černými fazolemi, aby se eliminovaly látky zatěžující ledviny a játra a mohlo se brát delší dobu. Lodyha této rostliny byla používána při pocení, nespavosti, v případě ztuhlých končetin, tupých bolestí a též při vyrážkách a svrabu. Zevně se používá odvar z rdesna na omývání, také se z něj připravuje mast.

Lesklokorka lesklá patří mezi chorošovité dřevokazné houby, je známá jako Reishi (lesklokorka lesklá). Najdeme ji na kmenech většinou již odumřelých stromů nebo pařezech. Její plodnice jsou polokruhovité a mívají průměr 6−12 cm, jsou specifické svou lesklou lakovou vrstvou, od té je odvozen český název. Reishi má domovinu v Asii, kde je nazývána též „božská houba nesmrtelnosti“. Je pevnou součástí tradiční čínské medicíny, která ji využívá více než 4000 let. Je zmiňována i v základním díle čínské medicíny, ve Vnitřním kánonu Žlutého císaře. Byla tehdy natolik vzácná, že byla určena jen pro císaře a jeho rodinu.

Reishi dokáže aktivizovat imunitní reakce organismu, přispívá k udržení normální funkce oběhového systému. Zároveň pomáhá k udržení normální hladiny cholesterolu přírodní cestou. Obsahuje mnoho bioaktivních látek, které ji dělají naprosto jedinečnou. V Reishi můžeme najít krom vitaminů a minerálů i velké množství polysacharidů beta glukanů, ganoderanů, ale také steroidů, cyklických esterů laktonů a triterpenů, kam patří i kyselina ganoderická či lanostany.

Ženšen pětilistý je popínavá rostlina známá taky jako Jiaogulan. Pochází z jižních oblastí z Číny. Po staletí se traduje mezi lidmi, že pití čaje z této léčivky prodlužuje život. Posiluje totiž činnost srdce, snižuje hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Reguluje krevní tlak - vysoký snižuje, nízký naopak dokáže zvýšit. Uvolňuje křeče, posiluje nervový systém, stimuluje funkci jater, působí jako prevence proti rakovině.

Ženšen pravý je trvalá rostlina původem z Východní Asie, Sibiře a Severní Ameriky. Pro své účinky je považována za zázračnou rostlinu. Čím je ženšen starší, tím má lepší kvalitu a tím více je v něm aktivních složek. Patří mezi adaptogeny, rostliny, které zvyšují odolnost organismu vůči fyzickému a psychickému přetížení. Obsahuje saponiny, antioxidanty, peptidy a polysacharidy. Používá se k prevenci stresu, reguluje normální hladinu glukózy v krvi a je také oblíbeným afrodiziakem. Má antibakteriální účinek, zlepšuje metabolismus, hojení ran, paměť, má dobrý vliv na funkci jater, detoxikuje. Jsou uváděny dvě různé formy Panax ginseng a to červený (vyskytující se a zpracovávaný v Koreji) a bílý ženšen.

Shiitake (houževnatec jedlý) má domovinu v Asii, kde je také využívána v gastronomii. Říká se, že její chuť je 4−10krát koncentrovanější než u jiných hub, je tedy vhodná k dochucení masa, polévek, omáček či do salátů.  Shiitake je dřevokazná stopkovýtrusná houba rostoucí na spadaných stromech či pařezech. V Japonsku rozeznávají dva typy Shiitake, více ceněný donko s uzavřeným kloboučkem a koshin, který má klobouček otevřený. V dnešní době se Shiitake pěstuje komerčně v kontrolovaných pěstírnách, neboť poptávka po ní je obrovská. První zmínky o Shiitake pocházejí z období před 2000 lety v dílech čínské medicíny. O Shiitake se říká, že je „královnou mezi houbami“ či „elixír života“, k čemuž ji předurčuje její složení. Shiitake je velmi bohatá na potřebné esenciální aminokyseliny, minerální látky i vitaminy skupiny B a také provitamin D2. Dalšími látkami, které je možné najít v Shiitake jsou např. purinový alkaloid eritadenin, polysacharidy ‒ beta glukany, kam se řadí lentinany aj.
Extrakt ze srdcovnice zklidňuje podráždění, svědění a alergické projevy pokožky. Léčebnými pokusy byly prokázány protizánětlivé účinky podobné kortizonu. Hlavní zevní využití je tedy pro stresovanou a hodně podrážděnou pokožku a pleť. Extrakt dobře působí také na atopický ekzém i na doléčení nejrůznějších kožních potíží. Posiluje přirozenou ochrannou bariéru pokožky a lze jej používat dokonce i u batolat a malých dětí. Extrakt ze srdcovnice se získává z čerstvých nadzemních částí kvetoucí rostliny, která obsahuje látky s protizánětlivým a protialergickým účinkem.
Je to přírodní látka vyskytující se přirozeně v silicích rostlin. Využívá se jeho květinové aroma k dezodoricaci produktu. Farnesol má antibakteriální schopnosti, podporuje regeneraci buněk a obnovu kožní tkáně. Reguluje tvorbu kožní mazu a používá se při léčbě akné. Zvláčňuje pleť a zvyšuje její pružnost. 
Je to organická sloučenina ve formě bezbarvé kapaliny, charakteristická svou příjemnou květinovou vůní. V přírodě se vyskytuje jako součást vonných silic. Slouží tedy jako parfemační látka a konzervant. 
Geraniol je přirozeně se vyskytující organická látka podobná alkoholu, kterou najdeme v mnoha rostlinách (například geranium, citronela, pelargonie nebo ylang ylang). V přírodní kosmetice se převážně vyskytuje jako součást esenciálních olejů. Způsobuje horší vstřebatelnost produktu do pokožky. Maskuje přirozený zápach neparfemovaných složek, funguje jako výborný antioxidant, má antiseptické a protirakovinné účinky a zlepšuje náladu.
Jedná se o aminokyselinu nezbytnou pro funkci buněk. Zlepšuje regeneraci svalových vláken. Podporuje tvorbu nukleových kyselin, proteinů a tím podporuje imunitní systém.

Glycerin je čirá tekutina bez zápachu. V přírodní kosmetice najdeme rostlinný glycerin, který se vyrábí zahřátím rostlinných tuků bohatých na triglyceridy. Přirozeně se vyskytuje ve všech olejích a tucích (i v lidském těle). Hlavní funkcí glycerinu je schopnost vázat na sebe vlhkost a pomáhá dalším látkám v kosmetických přípravcích, aby se co nejrychleji vstřebaly do pokožky. Tu pak zjemňuje, zvláčňuje a pomáhá jí udržet si vlastní hydrataci.

Látka se získává z rostlinných i živočišných zdrojů, nebo se vyrábí synteticky. Hlavní funkcí je lepší roztíratelnost krémů a jiných produktů. Pomáhá také vytvářet emulzi z vody a olejů, zlepšuje ochranu pokožky. Dodává pleti jemný a hladký vzhled. Může také zvyšovat schopnost pokožky vstřebávat do sebe další látky. Má antibakteriální vlastnosti.

Jedná se o přírodní emulgační činidlo vyrobené z palmového jádra nebo třeba sójového oleje, ale může pocházet i z živočišných zdrojů. Přirozeně se vyskytuje v lidském těle. Díky svým změkčujícím vlastnostem dodává pleti jemný a hladký vzhled. Hydratuje, vyhlazuje pokožku a vytváří na ní ochrannou vrstvu. V přípravcích také změkčuje jiné látky a činí je poddajnějšími a lépe roztíratelnými. 
Jedná se o látku přírodního původu, která se vyrábí z rostlinných olejů a kyseliny citronové. Zlepšuje schopnost tvořit emulze, pomáhá ostatní složky změkčit, tvoří je poddajnějšími a lépe roztíratelnými. Na povrchu pokožky tvoří ochranný film, který brání úniku vlhkosti, zjemňuje ji a vyhlazuje. Tato látka je nedráždivá a bezpečná. 

Je to léčivá rostlina, která se používá ke snížení krevního tlaku, uklidňuje nervovou soustavu. V léčitelství se používá proti skleróze, vysokému krevnímu tlaku, nespavosti, předrážděnosti, bušení srdce, arytmiích, srdeční neuróze, klimakterických potížích, migrénách apod. Příznivě působí zejména při dlouhodobém užívání svým tonizujícím účinkem při srdeční vadě či slabosti u starších lidí.

Je to sloučenina přírodního původu – glycerinu a nejčastěji kokosového nebo palmového oleje. Používá se jako přísada, která zpomaluje ztrátu vody z pokožky vytvořením bariéry na povrchu kůže. Vytváří na kůži hedvábný olejovitý film, ale bez nežádoucí známky mastnoty. Změkčuje a vyhlazuje pokožku,nedráždí a proto je vhodný pro citlivou pleť. Pomáhá ostatním přínosným látkám pronikat do pokožky. 
Je mírnější čistící látka, nedráždí a nevysušuje pokožku. Pomáhá výrobek napěnit a vytvořit emulzi z vody a oleje.
Je to látka jantarové barvy důležitá pro pěnivost prostředků k péči o vlasy a tělo. Vyrábí se z kokosového oleje. Regeneruje a zlepšuje pružnost vlasů. Má výborné čistící vlastnosti a je velice dobře snášena extrémně citlivou pokožku. Je vhodná i pro dětskou pokožku.
Jsou to cukerné tenzidi, které jsou velmi šetrné k pokožce. Vyrábějí se z kokosového oleje. Vytváří velmi jemnou pěnu, která účinně smývá nečistoty z pleti. Nedráždí pokožku a je vhodný pro citlivou, suchou a podrážděnou pleť. 

Jedná se o derivát přírodní látky vyráběný z kokosového oleje. Jedná se o směs esterů kokosového alkoholu s kyselinou kaprylovou a kyselinou kaprinovou. Je velmi jemný na dotek, zanechává hedvábný pocit, zvláčňuje, změkčuje a vyhlazuje pokožku. V kosmetice se používá jako přírodní náhrada za syntetické silikony. Výborně se vstřebává do pokožky a stejně tak pomáhá dalším složkám do ní proniknout.

Z kokosových ořechů se lisuje olej, který má široké využití jak v gastronomii, tak v kosmetice a dalších odvětvích. Olej je čirý, tekutý a má velmi lehkou konzistenci. Kokos je bohatý na bílkoviny, tuky, mastné kyseliny a antioxidanty. Má antimikrobiální a antiseptické účinky, je mírně protizánětlivý, detoxikační, podporuje správnou funkci trávicího systému a štítné žlázy, díky tomu pomáhá při hubnutí, zlepšuje vstřebávání živin do těla a zvyšuje imunitu. Olej má blahodárné využití v péči o pleť, pokožku a vlasy (vlasové zábaly). Intenzivně hydratuje, chrání a přirozeně regeneruje. Šetrně bělí zuby a pečuje o dutinu ústní. Zklidňuje a hojí pokožku po holení i opalování. Kokosový olej také funguje jako přírodní antibiotikum, které pomáhá ničit bakterie, viry, kvasinky i plísně.
Je to velmi jemná povrchově aktivní látka. Pomáhá odstraňovat nečistoty z pórů pokožky a zanechává ji jemnou a hydratovanou. V přírodní kosmetice nahrazuje funkci sulfátů. Používá se ke snížení možného podráždění. Proto tuto látku velmi dobře snáší citlivá a alergická pleť. Vyrábí se převážně z kokosového oleje.

Kopřiva je známá po celém světě s výjimkou tropických oblastí. Je tradiční bylinou lidového léčitelství. Je bohatá na vitaminy B a C, také však minerální látky jako jsou vápník draslík, hořčík a další. V léčitelství i kosmetice se používá hlavně pro své výrazné protizánětlivé a antibakteriální účinky. Napomáhá při onemocnění dýchacích cest a při léčbě diabetu, snižuje hladinu krevního cukru. Lze s ní léčit revma, astma, chronickou nemoc ledvin či zánět močových cest. Účinně podporuje tvorbu červených krvinek. Má také zklidňující účinky, obklady z kopřivy se mohou používat na popáleniny či odřeniny. Působí proti padání vlasů, posiluje je a zamezuje jejich nadměrnému maštění. Potlačuje svědění vlasové pokožky a tvorbu lupů. Vrací lesk tmavým vlasům a výživou vlasů zastavuje šedivění. Vlasy jsou po ní husté a poddajné. Kopřiva má schopnost čistit a regenerovat pokožku. Některé velmi citlivé jedince může mírně dráždit, jinak nejsou známy žádné vedlejší nebo nežádoucí účinky.

Je to přirozeně vyskytující se látka, používaná k parfemaci produktu. Obsažená je v mnoha esenciálních olejích, například v levanduli, skořici nebo citrónové trávě. Charakteristický je svou sladce jemnou vůní. Používá se v kosmetice, tabákovém průmyslu i lékařství. Má antimykotické účinky a funguje trochu jako antioxidant. 

Jedná se o přirozenou organickou látkou s antioxidačními vlastnostmi. Hraje hlavní roli ve formování kolagenu, který je důležitý pro růst a opravu buněk tělesných tkání, dásní, krevních cév, kostí a zubů. Chrání organismus před škodlivým vlivem znečištění a infekcemi a podporuje fungování imunitního systému. Kyselina askorbová je přírodní vitamin C, který se nachází v mnoha plodech (například rajčata, citron nebo grapefruit). Jedná se tedy o přírodní produkt, lze ho ale vytvořit i synteticky. V kosmetice se jedná o nejpoužívanější typ vitaminu C. Je to silný antioxidant, chrání pokožku před působením volných radikálů a bojuje proti prvním příznakům stárnutí pleti tím, že ji zjemňuje, regeneruje, obnovuje její pružnost a sjednocuje barevný tón (má zesvětlující schopnosti). Také pomáhá hojit světlé strie a narušené tkáně (jizvy). Je nezbytný při tvorbě kolagenu a obnově buněk. Má protizánětlivé účinky, je tedy pomocníkem při léčbě akné. Na pleť mimo jiné působí lehce exfoliačně.

Je to organická kyselina přirozeně se vyskytující v tělech živočichů a rostlin (př. citrusy, limetky, citrony, brusinky, pomeranče, maliny, ostružiny). Je to látka s mnoha přínosnými vlastnostmi. Pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky z pleti, navrací rovnováhu pH pokožky, zabraňuje růstu bakterií, kvasinek a plísní, rozjasňuje pokožku a pomáhá zesvětlovat pigmentové skvrny na kůži.

Vyrábí se derivací z mnoha rostlin či plodů vyskytujících se přirozeně v přírodě, zejména v citronové kůře, stejně tak v kůře jiných citrusových plodů, pepři, australském tea tree oleji, muškátovém oříšku, mátě peprné, růži, fenyklu, levanduli, šalvěji aj. Díky svým vlastnostem podporuje vstřebávání některých látek do kůže, působí protizánětlivě a výrazně zamezuje množení baterií. 
Je to přirozeně se vyskytující látka obsažená v mnoha květinách a kořenných rostlinách. Vyznačuje se tedy  velmi příjemnou květinovou vůní po konvalinkách. Podporuje psychickou pohodu a snižuje stres. Zajímavé jsou jeho protizánětlivé vlastnosti. Snižuje tvorbu bakterií a prodlužuje spotřební dobu produktu. 
Je to dvouletá bylina z čeledi hvězdicovitých s původem v Evropě, Asii, Africe a Americe. Roste od nížin až po hory, v příkopech, vlhkých stanovištích a na okrajích cest jako plevel. Lopuch obsahuje polysacharidy, inulin, protein, glykosid arkciín, silice, kyselinu palmitovou a stearovou, slizovité látky, třísloviny, hořčiny, bílkoviny, živice, tuky, sulfáty a fosfáty vápníku, draslíku a hořčíku a kyselinu askorbovou. Z lopuchu se připravuje olej (oleum bardanae), který se používá v kosmetice jako podpůrný prostředek pro růst vlasů. Snižuje vypadávání vlasů a pomáhá rovněž při nadměrné tvorbě kožního mazu. Výtažek z lopuchu zlepšuje léčbu ekzémů, mykóz, vyrážek, zánětů a špatně hojících se ran.
Vyrábí se z rostliny Makadámie kopinaté pocházející z východní Austrálie. Makadamie jsou stálozelené stromy či keře dorůstající do výšky 2 do 18 m. Olej se lisuje za studena z plodů, makadamiových oříšků. Konzistence oleje je spíše hutnější, s jemnou vůní a chutí oříšků. Díky náročnému pěstování makadamie a složitému zpracování tvrdých plodů patří olej mezi nejdražší na světě. Je bohatý na omega 3, 6 a 7 mastné kyseliny, dále pak vitamin A, vitamin B1 (thiamin), vitamin B3 (niacin), vysoký podíl vitaminu E, vápník, železo, fosfor, zinek a bílkoviny. Olej se snadno vstřebává do pokožky a nezanechává na ní nepříjemný mastný pocit. Má antioxidační a regenerační účinky. Zvláčňuje a hydratuje pokožku a pomáhá vlhkost v pleti udržet. 

Mandlový olej se vyrábí lisováním sladkých jader mandloně obecné. Používá se k masážím, zvlhčení suché pokožky a je velmi ceněný v péči o citlivou a dětskou pokožku. Obsahuje vitaminy A, E, dále draslík, vápník, fosfor, hořčík, síru a nikl, glyceridy, sacharozu a aspargin. Je ideální pro ošetření každé pleti, k jejímu zvláčnění a výživě. Přirozeně vypíná pokožku. Působí pozitivně na nervovou soustavu, podporuje paměť, výživu a růst vlasů. Používá se jako univerzální olej při masáži hlavy a zejména obličeje. Má zklidňující účinky. Z tohoto důvodu je jeho užívání vhodné již u kojenců.  

Jedná se o mastný alkohol vyrobený z přirozeně se vyskytujících látek v rostlinách a zvířatech. Vyrábí se také syntetickou cestou. Funguje v přípravku jako změkčovač a dělá obsažené látky poddajnější a lépe roztíratelné. Může být použit i jako rozpouštědlo, rozpouští jiné složky produktu. Občas může být přidán i za účelem parfemace či jako zvlhčovač, má výrazné hydratační účinky. Na kůži vytváří nemastný film, který zabraňuje ztrátě vody z horních vrstev kůže i dlouhé hodiny, snižuje tak dehydrataci pokožky. 
Jedná se o stále zelený strom původem z Asie. Kříženec pomerančovníku a citroníku. Pěstuje se v jak v tropických pásmech, tak i v Evropě ve Středomoří. Největší produkce bergamotu je z Itálie, až 80 %. Éterický olej se získává parovodní destilací a nebo listování za studena z kůry nezralého plodu. Bergamotová silice je neodmyslitelnou součástí tradičního čaje Earl Grey. Jeho vůně se využívá především v parfemářství a kosmetice. Díky vysokému obsahu vitamínu C pomáhá zlepšit stav pokožky. Má antimykotické vlastnosti, zlepšuje tvorbu kolagenu a podporuje růst vlasů. Jeho vůně působí proti stresu a podporuje dobrý spánek. 

Cedr Atlastký je neopadavý jehličnatý strom dosahující výšky až 30 m, pocházející ze Severní Afriky. Využívá se především k získání esenciálního oleje destilací jeho kůry. Esenciální olej je charakteristický sladkým dřevitým aroma s kafrovými podtóny. Pomáhá zmírnit pocity slabosti, nejistoty, zlosti a nervozity. Navrací pocit klidu a harmonie. Dalé se využívají jeho antiseptické účinky, pomáhá při dýchacích potížích, bronchitidě, zánětech močového a pohlavního ústrojí. Lisováním semínek ze šišek je získáván cenný rostlinný olej. Ten je velmi bohatý na vitaminy A, B, D, E a F, obsahuje 19 aminokyselin, mastné kyseliny (palmitovou, stearovou), uhlovodany, bílkoviny a minerální stopové prvky (meď, železo, vápník, mangan, hořčík, jód aj.).

Olej má silné antioxidační vlastnosti a konzervační účinky. Šištice, které se obvykle využívají pro kosmetiku, obsahují vitaminy řady B, minerály a další látky prospěšné tělu. Detoxikuje organismus a pomáhá s ženskými problémy, jako je ustálení menstruačního cyklu nebo menopauza. Pomáhá řešit projevy nespavosti a nechutenství. Díky tonizačním a zjemňujícím vlastnostem ho ocení především problematická pleť. Má protizánětlivé a dezinfekční účinky. Jelikož nepatří mezi alergeny, je dobře snášen citlivou pletí.

Citronová tráva je vytrvalá tropická tráva z čeledi lipnicovitých, pocházející z jihovýchodní Asie. Dorůstá do výšky 150 cm a roste v trsech do listů s dužnatým základem. Ve všech jejich částech nalezneme silice, které se hojně využívají v kosmetice a aromaterapii. Obsahuje silice citral, limonen, nerol, linalool a geraniol. Je bohatá na vitamin A, ale i minerální látky jako je draslík, vápník, hořčík, flavonoidy a další. 

Citronová tráva má protizánětlivé, antibakteriální, antimikrobiální, protiplísňové a konzervační účinky, čímž prodlužuje životnost produktu. Díky výraznému aroma může být použita jako parfemace či k zamaskování základního zápachu. V aromaterapii se využívá v období stresu nebo při úzkostech a nervozitě. Používá se často v pleťových produktech, má velmi dobrý vliv na stav pokožky, přirozeně redukuje tvorbu kožního mazu. Snižuje výskyt akné.

Olej z levandule je éterický olej získávaný destilací květů z keříků rostoucích především v oblastech Středomoří a jižní Evropy. Levandule lékařská je velmi oblíbená aromatická bylina z čeledi hluchavkovitých. Typická je svou pronikavou vůní a fialovou barvou květů. Olej uklidňuje, pomáhá při léčbě migrény, bolestí hlavy, ulevuje od depresí, nervového napětí, vyčerpání a stresu, nespavosti a s tím souvisejícím snížení krevního tlaku. Zároveň však dodává energii a celkově zlepšuje náladu. Jako jeden z mála aromatických olejů se může použít přímo na pokožku, proto se využívá na popáleniny. Má hojivé účinky, může zmírnit vznik puchýřů, urychluje hojení jizev. Levandule má výrazné regenerační účinky, osvěžuje a ulevuje od bolesti svalů a revma. Podporuje vznik nových buněk, takže je vhodná pro všechny typy pleti, zejména pro zralou.

Jedná se o neopadavý strom pocházející z oblastí jihozápadní Číny. Dorůstá do výšky 10 až 15 m. Původně byly využívány pouze jeho léčebné vlastnosti a až později se pěstoval pro své chutné plody. Kvete krásnými bílými květy od března do června. Nese kulovité oranžové plody. Z kůry plodu se získávají éterické oleje lisováním za studena. Pomerančová silice má zklidňující účinky, proto se používá při hyperaktivitě dětí, problémech oběhové soustavy, působí mírně antibioticky. Citrus sinensis, respektive jeho extrakty nebo éterický olej, je používán hlavně kvůli jeho antioxidační aktivitě. Podporuje vylučování škodlivin z pokožky, zlepšuje hojení problematické kůže, čistí a obnovuje buněčnou strukturu pleti, podporuje cirkulaci krve, dodává kůži potřebný jas a vyrovnává její tón, mírní viditelnost vrásek. Je vhodný jako součást výrobků péče o problematickou, suchou a stárnoucí pleť. 

Hadinec je jedno až dvouletá bylina, jejíž původ je v jižní a západní Evropě. Patří do čeledi brutnákovitých. Olej se získává ze semen a obsahuje množství polynenasycených omega-3 (kyselina alfa-linolenová) a omega-6 (kyseliny gama-linolenové) mastných kyselin. Pomáhá zlepšovat celkový stav pleti. Je součástí kosmetických přípravků na citlivou a křehkou pleť, krémů proti vráskám nebo přípravků na zjemnění citlivé pokožky, mimo jiné i v okolí očí.

Je to stálozelený drobnolistý keř rostoucí ve vyprahlých oblastech jižní a střední části Kalifornie ve Spojených státech. Ze semínek se lisuje jojobový olej, který je bohatý na mono nenasycené mastné kyseliny, provitamin A a antioxidační vitamin E. Olej má výrazné hydratační účinky, působí proti lupům a stimuluje vlasový kořínek. Je vhodný pro všechny typy pleti, nejvhodnější je však na suchou a poškozenou pleť, ekzematickou a popraskanou pokožku. Urychluje hojení jizev po akné

Slunečnice roční pochází ze Severní Ameriky a Mexika. Dovezena byla především pro svoji krásu monumentálních květů. Až později se ze semen začal lisovat olej. Dorůstá do výšky až 2 metrů a její květy dosahují průměru až 40 cm. Lisovaný olej obsahuje zejména kyselinu linoleovou a olejovou. Má proti-sklerotické účinky a je vynikající surovinou pro přípravu léčivých mastí. Užívá se zevně např. při zánětech, zapaření. Okvětní lístky se používají do čajových směsí pro snížení horečky a míry pocení, podporu trávení a stimulaci činnosti jater. Semena slunečnice obsahují až 45 % oleje, dále bílkoviny, glyceridy, steroly, fosfolipidy, karotenoidy, organické kyseliny (olejová, linoleová, citrónová, vinná, chlorogenová), lecitin, provitamin A a vitaminy D a E. V květech a stejně tak i v listech je obsažen flavonoid quercimeritrin, kumarínové glykosidy, triterpenové saponiny, karotenoidy, antokyany, třísloviny, cholin, xantofyly, solantová kyselina, betain, helianthin a minerální látky. 

Slunečnice roční pochází ze Severní Ameriky a Mexika. Dovezena byla především pro svoji krásu monumentálních květů. Až později se ze semen začal lisovat olej. Dorůstá do výšky až 2 metrů a její květy dosahují průměru až 40 cm. Lisovaný olej obsahuje zejména kyselinu linoleovou a olejovou. Má proti-sklerotické účinky a je vynikající surovinou pro přípravu léčivých mastí. Užívá se zevně např. při zánětech, zapaření. Okvětní lístky se používají do čajových směsí pro snížení horečky a míry pocení, podporu trávení a stimulaci činnosti jater. Semena slunečnice obsahují až 45 % oleje, dále bílkoviny, glyceridy, steroly, fosfolipidy, karotenoidy, organické kyseliny (olejová, linoleová, citrónová, vinná, chlorogenová), lecitin, provitamin A a vitaminy D a E. V květech a stejně tak i v listech je obsažen flavonoid quercimeritrin, kumarínové glykosidy, triterpenové saponiny, karotenoidy, antokyany, třísloviny, cholin, xantofyly, solantová kyselina, betain, helianthin a minerální látky.

Olej ze světlice barvířské obsahuje kyselinu linolovou, esenciální mastnou kyselinu, která nabízí mnoho pozitivních přínosů pro pokožku.  Kyselina linolová má silné schopnosti odstraňovat nečistoty a maz z pokožky . Působí krásně změkčovacím účinkem (např. v kondicionérech), světlicový olej lze aplikovat také na pokožku. Podporuje hojení ran, používá se na hemeroidy a křečové žíly. Většina dermatologů se shoduje, že jde o velmi bezpečnou složku. Díky svým skvělým hydratačním vlastnostem je světlicový olej nejvhodnější pro lidi s normální až suchou kůží.

Panthenol regeneruje, podporuje obnovu buněk, používá se jako zvlhčovadlo, snadno se absorbuje do vrstev pod povrchem pokožky, kde se přeměňuje na kyselinu pantothenovou, která se v lidském těle přirozeně vyskytuje. Je aktivní složkou mnoha kosmetických přípravků na pokožku a vlasy a dalších produktů osobní péče. Má elektrostatické, protizánětlivé, antibakteriální, regenerační a zklidňující účinky. Zlepšuje hydrataci pokožky (změkčuje pleť, zanechává ji vyhlazenou a navrací jí přirozenou rovnováhu), snižuje svědění pokožky, urychluje hojení u epidermálních ran (popáleniny, spáleniny, kousnutí hmyzem). Používá se také při výrobě léků určených k léčbě akné a kožních skvrn. Mimo jiné pomáhá redukovat rozšířené cévky. Není alergenem, pleť může dráždit jen ve velmi vysokých koncentracích. Je bezpečný i pro malé děti a těhotné a kojící ženy, je rovněž bezpečný při požití a nemá žádné riziko toxicity.

Přirozeně se vyskytuje v olejích a tucích ze kterých se získává saponifikací a esterifikací. Jedná se o světle jantarovou až žlutou tekutinu, která může pocházet například z arašídového nebo pekanového oleje. V kosmetických produktech plní funkci změkčovadla, vyhlazuje pokožku a zvláčňuje ji.

Je to přírodní emulgátor, který pomáhá spojit látky na vodní a olejové bázi. Tyto emulze účinně odolávají teplu a hlavně slunečnímu záření. Na pleť má zjemňující účinky a podporuje její hydrataci. Proto se používá jako pleťový změkčovač a kondicionér. Vlasy i pokožku hydratuje a vyhlazuje. 

Jedná se o hydrofilní emulgátory, které pomáhají dobře roztírat krémy a emulze a jemně odstraňovat nečistoty z pokožky.
Je to organická sloučenina vyráběná z kukuřičného škrobu, sójových bobů a řepky. Lze ji také vyrobit synteticky. V kosmetice je využívána ve dvou podobách a to 1,2-Propanediol (má hydratační vlastnosti, slouží jako rozpouštědlo a snižuje jeho viskozitu, může podráždit pokožku a způsobit kontaktní dermatitidu) a 1,3-Propanediol (tato složka je považována za bezpečnou a je schválená společností EcoCert jako vhodná pro použití v kosmetických přípravcích.)
Je látka vyrábějící se historicky z ropy, avšak v poslední době se přiklání k výrobě z rostlinných zdrojů (např. sojové body, řepka). Snižuje loupání poškozené pleti, zlepšuje její vzhled a působí jako pleťový kondicionér. 
Jedná se o derivát přírodní celulózy v podobě světlého prášku, který se získává z dřevěné buničiny a bavlny. Zlepšuje pojivost mezi jednotlivými složkami a vytváří příjemné a lehce roztíratelné emulze. Nevstřebává se do těla, které jej bezpečně vyloučí. Látka je hodná pro vegany. 
Sůl je anorganická látka minerálního původu přirozeně se vyskytující v mořské vodě a ve formě kamenné soli. V kosmetice se využívá k úpravě viskozity produktu. Má tonizační, čisticí, antiseptické a abrazivní účinky. Působí hydratačně, odstraňuje nečistoty a odumřelé buňky, zklidňuje a zjemňuje pokožku. 
Je to přírodní povrchově aktivní látka. Důkladně odstraňuje nečistoty z pokožky a proto je často používán v produktech na odstraňování make-upu. Je velmi dobře biologicky rozložitelný z vodních zdrojů. 
Sorbát draselný je široce používaná antimikrobiální a konzervační látka. Působí tak, že zabraňuje růstu plísní, kvasinek a bakterií. V kosmetických přípravcích nachází místo jako alternativa parabenů. Přirozeně se kyselina sorbová vyskytuje v bobulích (Sorbus aucuparia - jeřáb ptačí). Je učinný pouze v přípravcích, které mají hodnotu pH nižší než 6. Čím je tato hodnota nižší, tím je sorban draselný účinnější.
Jedná se o ester mastných kyselin olivového oleje a sorbitolu. Jedná se o přírodní látku vyskytující se ve formě pevného vosku. Pomáhá k vytvoření emulze v přípravku. Pomáhá pleti udržet si svoji přirozenou vlhkost a podporuje obnovu její tkáně (vhodný na drobnější jizvy). Ve vlasové péči dodává vlasovému vláknu lesk a hydrataci.
Látka upravující viskozitu výrobku a přispívá k dobrému nanášení přípravku při jeho použití. Udržuje pleť pružnou a hydratovanou.
Jagavka je sukulentní rostlina, jejíž domovinou jsou tropické a subtropické oblasti jižní Afriky. Po staletí je využívána v tradičním lidovém léčitelství jako odvar z čerstvých listů na kašel, nachlazení a na artritidu. Jsou využívány její protizánětlivé účinky, ničí škodlivé bakterie, zmírňuje akné, ekzémy a působí hydratačně na popraskanou a suchou pokožku. 

Tocopherol spadá do přirozeně se vyskytujících antioxidantů označovaných jako vitamin E. Do kosmetických přípravků se používají převážně dva druhy vitaminu E - tocopherol (přirozeně se vyskytující např. v oleji z pšeničných klíčků) a tocopheryl acetate (syntetický vitamin E). Ve složení narazíme i na d-alpha tocopherol, který je přírodního původu a je nejlépe vstřebatelný. Všechny vitaminy E fungují jako antioxidanty a zabraňují žluknutí olejů a másel. Vitamin E je životně důležitý pro lidské tělo. Tocopheryl acetate se vytváří uměle, je stabilnější a prodlužuje životnost produktu o něco více než přírodní tocopherol. Pro pokožku je ovšem hůře vstřebatelný. Tocopherol vzniká vakuovou separací z rostlinných olejů a velmi dobře se vstřebává do pokožky. Oba vitaminy E jsou silnými antioxidanty, bojují proti působení volných radikálů, zabraňují předčasnému stárnutí (pigmentové skvrny, vrásky, ztráta pevnosti a pružnosti) a snižují šupinatění pokožky. V kosmetických přípravcích fungují jako konzervanty.

Je to sloučenina, která se funkcí a strukturou podobá vitaminu K, ale z fyziologického a biochemického hlediska vitaminem není, protože si ji naše tělo dokáže vytvořit. Je obsažena ve většině lidských buněk. V kosmetice se tato pozitivní účinná složka používá pro své silné antioxidační účinky. Podporuje správnou funkci kůže, urychluje její hojení v případě autoimunitních onemocnění, ekzémů a zánětů. Pomáhá buňkám při tvorbě kolagenu a elastinu, čímž snižuje výskyt a viditelnost vrásek.
Cera Alba je jeden z nejpoužívanějších přírodních vosků v kosmetice, kde zastává funkci emulgátoru a zahušťovadla.  Funkcí včelího vosku je především ochrana pokožky proti vnějším vlivům, včelí vosk zůstává na povrchu a vytváří ochrannou vrstvu, pomáhá tak dalším látkám s hojením a regenerací poškozené pokožky, zatímco ji sám hluboce vyživuje a zvlhčuje. Je také protizánětlivý, zmírňuje otoky, má hojivé a zklidňující účinky zvláště na drobná poranění, záněty nebo popáleniny. Na pokožce vytváří voděodolnou vrstvu, tak kůži chrání a zabraňuje jejímu dalšímu poškození. Obsahuje estery kyselin, volné kyseliny a uhlovodíky, ale i vitamin A. 
Voda je tradiční a důležitá složka kosmetiky. Pomáhá ostatním složkám začlenit se do receptury. Na pokožku nemá žádný negativní vliv. Naopak ji zjemňuje, zvlhčuje a přispívá k lepšímu vstřebávání olejů do pokožky. Voda má neutrální pH, takže nejsou známy žádné nežádoucí účinky.

Čajovník je stálozelený keř pocházející z jihovýchodní Asie. Používá se extrakt z listů, rostlinný olej anebo také éterický olej. Zelený čaj je bohatý na fenoly, vitaminy A, B a E a minerály. Vyniká antioxidačními schopnostmi, podílí se na stimulaci obnovy kožních buněk, zlepšuje hojení poškozené pokožky, působí proti kožním infekcím a zabraňuje rozvoji zanícených ložisek. Zmírňuje také otoky a kruhy pod očima Má protiplísňový účinek. Přidává se do výrobků osobní péče, ale také do mýdel a dalších produktů osobní hygieny. Jako přísada ve vlasové kosmetice zmírňuje svědění pokožky hlavy, odstraňuje lupy a zlepšuje růst vlasů.

Je to látka přírodního původu získávaná fermentací kukuřičného škrobu s bakterií Xanthomonas campestris. Je to velmi stabilní látka odolná náročnějším podmínkám, prodlužuje tak trvanlivost přípravku. V kosmetických produktech se používá jako emulgátor a konzervátor, zvyšuje hustotu výrobku. Nezpůsobuje alergie a nemá žádné negativní účinky na pleť. Zlepšuje vzhled suché nebo poškozené pokožky, snižuje loupání a obnovuje pružnost. Na pokožce vytváří ochranný film, má hydratační a vlhkost zadržující vlastnosti.

Vyskytuje se přirozeně v pokožce. Její vlastností je udržovat přirozenou vlhkost pleti. Zlepšuje vzhled suché a poškozené pokožky, obnovuje její pružnost. Zpomaluje tvorbu vrásek způsobených UV zářením. Snižuje tvorbu kožního mazu, proto je ideální přísadou do přípravků pro mastnou a smíšenou pleť, mastné vlasy, pokožku s výskytem akné a pleť trpící seboroickou dermatitidou. Zinc PCA je využíván také pro svou deodorační schopnost, protože pomáhá eliminovat rozklad bakterií způsobujících nepříjemný zápach. 

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory