CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

4 tipy, jak pečovat o pleť v zimním období

V zimě dostává každá pleť pořádně zabrat, víte, jak o ni správně pečovat? Chlad, který rychle a často střídá teplo. Vnější vlivy mohou mít vliv na stav kůže – pokud nenajdete cestu, jak jí dopřát rovnováhu také v zimním období. Máme pro vás 4 tipy – 4 kroky pro harmonii pokožky během zimních měsíců.

I v zimě může být vaše pleť krásná a rozzářená. Svěží pokožku zachováte s našimi 4 praktickými tipy, které vám pomohou najít střed péče o pleť v zimě. Co pokožka potřebuje? Bez čeho se neobejdete?

Čistá pleť je základ

Ještě než se vrhnete na hydrataci, je důležité pokožku správně čistit. Bez čištění se totiž neobejde ani v zimě. Co potřebujete mít vždy v ruce? Kvalitní tonikum na dočištění, které nepoužijete jen po odlíčení večer, ale také ráno, abyste odstranili zbytky nočních přípravků a nečistot. Jaké tonikum v zimě volit? Protože kůže dostává už tak zabrat zimními mrazy venku a topením uvnitř, vyhněte se přípravkům s větším množstvím alkoholu. Volte šetrnější přírodní tonery nebo oblíbené květové vody. Ty pokožku příjemně pohladí, aniž by ji dráždily nebo ještě více vysušily.

Hydratujte, hydratujte, hydratujte

Hydratace je tak důležitá! Ale... v zimě není tak úplně jedno, po jakém krému sáhnete. Některé obsahují příliš velké množství vody, které pleti neslouží – obzvláště ne, když mrzne. Proto v zimě krém vyměňte za hutnější hydratační přípravek. Takový, který obsahuje jen minimum vody, ještě lépe pečující másla a oleje. Nehydratujte jen přes den – nezapomínejte ani na pořádnou dávku noční péče. Prostě a jednoduše – vyspěte se do krásy.

Winter,Young,Woman,Portrait.,Beauty,Joyful,Model,Girl,Laughing,And

Na výživě záleží

Kdepak jen hydratace, aby pokožka zůstala vitální, musí dostat i nutrienty. Jedině tak nebude unavená, mdlá a náchylná k tvorbě vrásek. Proto je dobré vsadit na péči, která jí kromě hydratace poskytne i výživu. Doplňte vitaminy A, E a C. Nebojte se – právě to mnohdy ony hutnější krémy umí. A jak si to pojistit? Denně používejte také oblíbené sérum nebo olejové elixíry.

Neobejdete se bez UV ochrany

Tolik z nás si myslí, že UV ochrana patří k létu! Kdepak, opak je pravdou. UV filtry by pokožku měly chránit po celý rok. V zimě navíc sluneční paprsky odráží sníh a pleť je náchylnější na spálení. Krém s ochranou proti nenechavému sluníčku by měl být základem – použijte jej pod líčení. Zlatá střední cesta? Faktor třicítka. Den strávený na horách? Mějte při ruce padesátku. Když slunce, tak pohlazení. A jak si najít zimní beauty rutinu? Testujte vhodné přípravky a zaveďte nové rituály, které vám pomohou zkrotit zimní návyk péče o pleť.

TIP: Dvakrát týdně dopřejte pokožce hydratační masku. Víte, že si můžete vyrobit vlastní zimní masku? Med smíchejte s tučným jogurtem a naneste na čistou pleť. Pozor, med může být alergenem – proto nejprve vyzkoušejte na malé ploše pokožky. Další variantou je okurka – několik plátků aplikujte na čistou pokožku a užijte si chvíli pro sebe.

 

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory