CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

4 tipy, jak použít přírodní hydratační masku na vlasy

Hydratace je pro vlasy tolik důležitá – a to nejen zevnitř, ale i zvenčí. Jak si vitalitu svých vlasů doopravdy hýčkat? Mějte při ruce hydratační masku na vlasy. Masku, kterou můžete použít hned 4 způsoby!

Šampon a kondicionér – dvojka, která je většinou základní vlasovou výbavou ve vaší koupelně. Ale co maska? Masky jsou určeny pro intenzivní hloubkovou péči. Přírodní péče o vlasy dokáže každý jeden vlas vyživit, regenerovat a hydratovat. To jsou tři dobré důvody, proč masku zařadit do pravidelné pečující rutiny. Ale jak často a jak ji používat? Znáte pravidla? Tady jsou!

Když maska, tak maska

Hydratační masku můžete v první řadě použít prostě jako masku. Maska je označení pro aplikaci přípravku, který necháte několik minut působit. Jak správně masku používat a kdy přijde na řadu během mytí vlasů? Jako první vždy aplikujte šampon, který vlas otevře, aby mohl přijmout aktivní látky následné péče. Vlasy umyté šamponem a opláchnuté vlažnou vodou jemně vyždímejte a do délek naneste malé množství masky. Nechte několik minut působit, vlasy můžete rozčesat hřebenem či kartáčem na mokré vlasy. Nejdůležitější krok přichází nyní: vždy po masce naneste kondicionér, který vlas na závěr mytí uzavře a zbaví jej zbytků přebytečného množství masky. A to je celé. Hloubkové mytí můžete spojit s čisticím šamponem a masku aplikujte jednou týdně.

Ochrana před mytím funguje

Vaši oblíbenou vlasovou masku můžete v menší míře použít také před mytím – obzvláště tehdy, pokud jsou vaše vlasy zničené a suché, bez života. Malé množství masky naneste do délek a nechte chvíli působit. Poté postupujte jako uběžného mytí vlasů – použijte vhodný šampon a následně ukončete mytí kondicionérem. Náš tip? Na konci mytí uzavřete vlasy chladnější vodou. Vlasy budou zdravé a lesklé.

Woman,Applying,Hair,Conditioner.,Isolated,On,White.

Intenzivní zábal pro celkovou regeneraci

Cítíte, že vaše vlasy potřebují delší působení masky? Pak je pro vás vhodný zábal – i ten můžete v případě poškozených vlasů zařadit pravidelně. Rozdíl od běžné aplikace masky je v délce působení přípravku. Do vlasů umytých šamponem a vysušených jemným ručníkem naneste malé množství masky. Poté vlasy zabalte do igelitu a a čepice či šátku. Vhodné jsou i nahřívací speciální čepice pro hřejivý zábal – látky se tak dostanou hlouběji. Přípravek nechte působit podle vašich potřeb – od 20 minut po hodinu. Nakonec vlasy důkladně opláchněte a jako vždy na závěr použijte kondicionér. 

Maska jako leave-in? Proč ne

Pokud sáhnete po masce, která vaším vlasům sedí a nezatěžuje je, pak máte vyhráno – můžete ji sem tam použít jako leave-in přípravekPo mytí na vlasy vysušené ručníkem naneste kapku masky, kterou jste si dobře rozetřeli v rukou. Leave-in vlasy uhladí, hydratuje a připraví je na fénování či další styling. Vysoušení vlasů fénem není tabu – naopak je velmi důležité, aby pokožka byla co nejdříve suchá a vlasy nezůstávaly v kontaktu s vodou. Vlasy však vždy fénujte kvalitním fénem s ionizátorem, vyhněte se kulmofénům. Fénovat vlasy je totiž nutné jedním směrem, abyste si je zbytečně netřepili. Pokud se naučíte postupovat správně, odměnou vám budou krásné a hladké vlasy. A o to jde, že?

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory