CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

4 tipy, jak zatočit s jarní únavou psychiky i pleti

S přicházejícím jarem nastupuje nejen radost, ale i někteří nevítaní společníci. Mohou jimi být splín, únava a malátnost. Co dělat, když vás trápí nedostatek energie? Máme pro vás 4 užitečné tipy, které vám pomohou energizovat psychiku i pokožku.

Zapomínáte na pitný režim? Nastartujte jej!

Existuje trik, který rychle a účinně energizuje mysl i pleť. Pokud býváte unavení dlouhodobě, zamyslete se nad tím, co a jak často pijete. Víte, jak si nastavit pitný režim? Pomoci vám mohou aplikace nebo evidence pitného režimu. Na jaře začněte pít vodu – můžete ji osvěžit ovocem a bylinkami. Naopak zkuste omezit zelený a černý čaj a kávu. Dehydrataci způsobuje také alkohol. Na jaře vyzkoušejte rakytníkovou šťávu, která obsahuje vysoké množství vitaminu C. Kvalitní bylinkové čaje a čekanková káva mohou nahradit šálek černé kávy. Zkuste pitný režim dodržovat alespoň týden a sledujte, jak se změní vaše energie i vzhled pleti.

TIP: Hydratace zevnitř spolu s hydratací kosmetikou dělají zázraky. Na jaře pravidelně používejte hydratační sérum – a pokožka bude opravdu jako znovuzrozená.

Young,Fitness,Woman,Practice,Yoga,At,Mountain,Peak

Nastartujte se pohybem

Konečně je tu jarní počasí – ideální čas vyrazit za sportem ven. Právě pohyb je tím, co potřebujete, ačkoli si to vaše unavená mysl nejspíš nemyslí. Pamatujte: mysl bývá líná i tehdy, kdy si tělo užívá pohybu naplno. Nenechte se tedy ošálit a vyrazte na procházku, běhat nebo třeba na hory. I pomalá jóga v parku zlepší celý váš den. Čím začnete? Pohyb zatočí s únavou, malátností, splínem i stresem.

Kouzlo chladové terapie

Nemusíte se hned stát otužilcem, ale můžete využít benefity chladu, abyste se na jaře nakopli. Studená voda (ale i vzduch) má příznivé účinky nejen na pokožku, ale i na celé tělo. Pokud se potřebujete nastartovat a toužíte po dávce hormonů štěstí, zkuste na konci sprchy přepnout vodu na studenou. Prodýchejte zprvu nepříjemný chlad a chvíli vydržte – a vaše energie rázem stoupne. Že vám sprcha není příjemná? V tom případě prostě jen zamiřte ven v méně vrstvách oblečení – a vychutnejte si pohlazení jarním chládkem.

Dopřejte si slunce

Vy i vaše pokožka si zasloužíte pořádnou dávku vitaminu D. Tak hurá pro sluneční paprsky! Jaro zve na návštěvu probouzející se přírody. Spojte to se všemi ostatními tipy – a vaše energie se rázem probudí. Nezapomeňte pokožku chránit – během dne ochrannými faktory, večer hydratovat pomocí noční péčeNakonec budete zářit nejen psychikou, ale i vzhledem. Jaro je tu!

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory