CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

4 záchranáři, kteří pohladí pokožku po nadměrném slunění

Letní radovánky na slunci si čas od času vyberou krutou daň. Když to s nimi přeženete, hrozí, že si nepříjemně spálíte pokožku. Tedy ne vy, ale nenechavé sluneční paprsky. Jak popálenou a zarudlou pokožku obnovit? Dopřejte jí šetrnou péči a regeneraci – třeba se 4 pomocníky, kteří zachrání vaši rudou kůži políbenou sluncem.

Ještě než spojíte síly se 4 účinnými záchranáři spálené pokožky, je čas kůži zchladit. Horká a rudá pokožka si zaslouží studenou sprchu nebo chladivý obklad – ulevíte si. Zchlazení vám totiž přinese okamžitou úlevu od pocitu horkosti a samozřejmě od pálení a bolesti. Teprve po rychlé a chladivé reakci je ten správný čas začíst se do našeho chladivého článku, který přináší první pomoc kůži spálené horkým letním slunce.

Bowl,With,Aloe,Vera,On,Wooden,Tray

Zklidnění v zelené podobě

Oblíbená rostlina, která se rychle a efektivně postará o váš komfort. Možná právě její složení je důvodem, proč ji obsahuje celá řada poopalovacích přípravků. Aloe vera má vysoce hydratační účinky – a to není ani zdaleka vše. Obsahuje rovněž vitaminy, díky kterým zklidňuje, regeneruje a vyživuje pokožku. V jaké formě rostlinný gel používat na popálenou pleť? Můžete si jej pořídit čistý, jako součást pečujících výrobků, poslouží vám však i samotná rostlina, kterou pěstujete doma. Uříznutý list podélně rozřízněte a gelem uvnitř potřete postižená místa. Aloe má výjimečné účinky – působí proti stárnutí pleti, chrání proti volným radikálům a dodá kůži potřebnou dávku hydratace. Není příroda úžasná?

Pravý poklad hledejte v lednici

Nejsou babské rady jako babské rady. Mezi účinnými pomocníky vyniká jedna, která je léty prověřená – opravdu funguje. Věděli jste, že bílý jogurt pomocí kyseliny mléčné regeneruje a vyživuje pokožku? Pokud jej navíc aplikujete vychlazený z lednice, příjemná úleva je zaručena. O krásnou pokožku se postarají také v jogurtu přítomná probiotika, která jsou v kosmetickém průmyslu čím dál žádanější. Jak si tedy pomoci bílým jogurtem? Na holou kůži naneste tenkou vrstvu a nechte působit. Po zaschnutí omyjte postižená místa vlažnou vodou.

TIP: Maska na tváře spálené sluncem? Smíchejte bílý jogurt s nastrouhanou okurkou. Kdepak, tohle není recept na oblíbený řecký pokrm, tohle je rovněž vysoce hydratační a pečující obličejová maska, která nejenže chladí, ale především účinně a okamžitě hydratuje poškozenou a zarudlou kůži. Ideální péče na léto!

Nejen k  snídani, ale i na popáleniny

Dáváte si ovesné vločky k snídani? Ty jsou ale více, než jen chutnou a zdravou potravinou! Ovesné vločky jsou známé protizánětlivými účinky – a to je ten důvod, proč pomáhají regenerovat problematickou či popálenou pleť. Jsou ideální na zklidnění podrážděné pokožky. Jako první pomoc si naordinujte koupel s ovesnými vločkami. Hrneček vloček rozmixujte a promíchejte ve vlažné koupeli. Pak už je čas dopřát si relaxaci a počkat, až se dostaví úleva.

TIP: Trápí vás akné? Kromě používání vhodné, šetrné a nejlépe přírodní kosmetiky můžete pravidelně aplikovat hojivou masku z ovesných vloček. Jak na to? Vločky smíchejte s horkou vodou a nechte nabobtnat. Teplou směs opatrně naneste na pokožku a nechte působit několik minut. Složení vloček se postará o vyhlazení, hydrataci, zklidnění a obnovu pokožku.

Silák při ruce? Záchranář z lékárny

Další a velmi oblíbenou pomocí na spálenou pokožku je panthenol. Látka účinně zatočí s bolestí, horkostí i zarudnutím. Za vším hledejte kyselinu pantotenovou, která dokáže zklidnit pokožku raz dva. Panthenol a přípravky s obsahem této účinné látky seženete v drogeriích i lékárnách, například v podobě chladivé pěny. Protože okamžitě pomáhá, rozhodně patří mezi adepty do lékárničky vaší povinné letní výbavy.

A co je ještě lepší než zmíněný panthenol? Přece prevence! Vystavujte sebe a své blízké slunečním paprskům s rozumem – jedině tak předejdete spálení. Ochrana proti UV záření je nezbytná. Pečujte o pokožku s láskou a každá minuta na slunci bude nezapomenutelná – ovšem bez zbytečných vzpomínek na zarudlé stopy spálenin. Zkrátka léto jak má být!

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory