CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

5 kroků, díky kterým se vaše pokožka zamiluje do slunce

Jak zkrotit škodlivé UV záření a vykouzlit z něj příjemné sluneční pohlazení pro pokožku? Překvapivě snadno – tedy když budete dodržovat 5 kroků, díky kterým slunce pohladí vaši pleť, aniž by jí ublížilo.

Toužíte po bronzové kůži políbené sluncem? Pak je dobré vzít v potaz nejen vzhled, ale i zdraví vaší pokožky. Jak ji správně chránit před škodlivým UV zářením? Kdepak, jen SPF přípravky nestačí. Udělejte pro pleť mnohem více – a vaše pleť se v létě naplno rozzáří, aniž by jí hrozilo poškození, onemocnění kůže a dehydratace. Inspirujte se našimi bronzovými pravidly pro zdravé opálení.

Důležité zjištění? Stačí 30 minut

Klasická fáma: abychom byli nádherně opálení, musíme na slunci strávit co nejvíce času. A přesně tato profláknutá polopravda je jednou z příčin sluncem poškozené pokožky. Chcete předejít vráskám a dehydrataci? Pak si přečtěte následující řádky.

Tvorba melaninu, látky, která může za pigmentaci a bronzový vzhled vaší pleti, je totiž jednoduše časově omezenaa netvoří se po celý den. Možná vás potěší fakt, že prosvou dávku melaninu musíte strávit na slunci jen krásných 30 minut. Opalováním po celý den totiž nezískáte nic navíc – ani bronzovější nádech vaší kůže. Naopak: když se budete opalovat po tuto dobu pravidelně, bude pokožka nejen krásná, ale i zdravá – a předejdete jejímu stárnutí. Pozor – i při dodržení krátkého pobytu na slunci je nutné být chráněn. Jak? Hurá na další krok!

TIP: Vyhněte se opalování v čase od 11 do 15 hodin. V tuto dobu je slunce nebezpečné a úplně stejně vás opálí i v jiný čas.

Woman,Applying,Sunscreen,Creme,On,Tanned,Shoulder.,Skincare.,Body,Sun

Kvalitní ochrana? Zkuste tu přírodní

I když se chystáte chytat bronz pouze ve své půlhodince, je potřeba pleť dobře chránit. Pokud se chcete vyhnout škodlivým látkám ve složení běžných produktů, nespletete se s fyzickými filtry. Bývají označovány jako minerální, pozor si dejte pouze na nano částice, které pronikají do organismu. Těmito filtry jsou nejčastěji oxid titančitý a oxid zinečnatý.Jde o látky, které chrání pokožku, aniž by vnikaly skrz kůži do těla. Odrážejí UV záření jako zrcadlo a jejich výhodou je, že chrání okamžitě po nanesení. Přírodní přípravky navíc mnohdy obsahují něco navíc – pečující rostlinné výtažky, které se postarají o hydrataci a výživu pleti.

PROČ? Přírodní přípravky s čistým složením bývají bezpečné také pro životní prostředí. Myslete na to, co jste nanesli na kůži před tím, než jste se šli vykoupat do moře, abyste viděli ten krásný korálový útes. Chemické složení kosmetiky korálům a další fauně a floře škodí. To samé platí i pro sladkovodní plochu.

Jste to, co jíte

Jste to, co jíte. A co jíte, dokáže do jisté míry ovlivnit schopnosti pokožky chránit se před sluncem. A taky se lépe opalovat. Jak váš organismus nakopnout, aby byla i kůže v létě odolná proti slunci?

Hurá do světa antioxidantů. Zelený a matcha čaj vám jistě zachutnají také v ledové podobě. Hodit se vám budou také další nezbytné látky – karotenoidy. Máte chuť na vodní meloun nebo rajčátka? Zařaďte je do jídelníčku pravidelně. Osvěžit stravovací návyky můžete také ořechy a semínky. A čemu se naopak vyhnout? Jako vždy je tu to nejdůležitější nakonec: průmyslově zpracované potraviny, cukry a slazené limonády – to není nic, co by vašemu tělu přidalo na zdraví a zdravém opálení. A kapka nakonec? Mnohem, mnohem více kapek. Nezapomínejte ani na pitný režim, protože hydratace začíná uvnitř!

Long,Woman,Legs,With,Smooth,Soft,Skin.,Close,Up,Of

I na oblečení a doplňcích záleží

Lidé často zapomínají, že je potřeba pokožku chránit i tehdy, když se neopalují. Slunce na vás totiž svými paprsky dosáhne po celý den. Právě to jsou důvody, proč se natírat přírodními opalovacími prostředky a líčidly s SPF ochranou úplně běžně – při cestách městem, přírodou, ale i při sportu. Záleží dokonce i na tom, co nosíte na kůži. Dobrým ochranným prostředkem je přírodní materiál, tedy 100% bavlna. I když si vyrazíte v příjemné bavlněném tričku či šatech, nezapomeňte ani na rizikové partie, které jsou náchylné na spálení sluncem. Ramena, uši, krk a šíje. Co se týče vlasů, pozor, ty nechrání pokožku hlavy. Hodit se vám bude klobouk nebo šátek, ale v rámci prevence nezapomínejte pomocí přírodních opalováků natírat i rizikové partie. Teprve pak je čas vyrazit vychutnávat nezapomenutelnou letní atmosféru.

Pečujte o pokožku po opalování

I když dodržíte všechny zásady zdravého opalování, nesmíte zapomínat na ten poslední důležitý krok. Péči po opalování. Přece jen na sluníčku dostává kůže pořádně zabrat a vy byste ji pak měli zklidnit, hydratovat a... hýčkat. Jak na to? Zklidňující opalovací mléko, tělové máslo nebo chladivý sprej či pěna udělají hodně práce za vás. Nebojte se v létě ani sprchových olejů, šetrných peelingů (jednou za čas pro odstranění odumřelých buněk) a odpočinku – odpočinku kůže od sluníčka. Jak se vám kůže odvděčí? Plným zdravím, díky kterému budete mít na tváři úsměv místo vrásek jednou provždy.

 

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory