CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

5 praktických tipů, jak začít s přírodní kosmetikou

Chtěli byste konvenční kosmetiku konečně vyměnit za tu dokonale čistou se složením, skrz které vás pohladí sama příroda? Nebojte se, nemusíte hned vyměnit každý váš přípravek z koupelny a kosmetické taštičky. Poradíme vám, jak na přirozenou změnu – laskavě k sobě, peněžence i domácnosti.

První tip: I jeden malý krok se počítá

Možná už jste začali, možná teprve začnete. I jeden docela malý krok se počítá – proto nemyslete na to, že nakoupíte velké množství přírodní kosmetiky, ale začněte klidně i jedním jediným přípravkem. Ideálně jakým? Běžným. Pořiďte si třeba krém na ruce, přírodní šampon nebo sprchový gel. Tak během běžných dní přírodní kosmetiku a její funkčnost osaháte v praxi... na vlastní kůži.

Skin,Care.,Woman,With,Beauty,Face,Touching,Healthy,Facial,Skin

Druhý tip: Používejte vzorky a cestovní balení

Jak se postupně seznamovat s přírodní kosmetikou, aniž byste za ni byli nuceni utratit výplatu? Nebojte se říkat si o vzorečky, pořiďte si mini balení. Za pár korun budete mít možnost zjistit, zda vám přípravky sedí či nikoli. A když se vaše pleť zamiluje? Budete mít jasno – dělejte si seznamy těch přípravků, které stojí za nákup. Které jednoduše vyhovují vašim potřebám.

Třetí tip: Naučte se vyhýbat nevhodným látkám

Nezapomeňte, že existuje mnoho přípravků, které se jako přírodní jen tváří. To je důvod, proč je tolik důležité sledovat složení – ovšem nebojte se, nemusíte znát všechny ty názvy, poslouží vám některé aplikace se čtečkou složení. My vám alespoň přiblížíme, které látky do přírodní kosmetiky nepatří – a pokud je najdete v INCI, nejde o přírodní produkt:

  • Syntetické konzervační látky
  • Umělá barviva a parfemace
  • PEG emulgátory
  • Ropné látky (parafín, vazelína)
  • GMO suroviny (Geneticky Modifikované Organismy)
  • Syntetické UV filtry
  • Silikony, parabeny

TIP: Jak se ještě orientovat? Kosmetika může být označena certifikáty, které deklarují přípravky s čistým přírodním složením. Nejznámější u nás je CPK – certifikovaná přírodní kosmetika.

Čtvrtý tip: Buďte trpěliví, změna je pozvolná

Při testování nebo používání přírodní kosmetiky se vaše pokožka či vlasy mohou zpočátku projevit problematicky. Znamená to, že vlasy zvyklé na silikony mohou být neuhlazené a rozlétané, pokožka může chvíli šílet, než se zcela spraví. Neklesejte na mysli, konvenční kosmetika zkrátka jen obsahuje látky, kvůli jejichž vynechání je pokožka na chvíli nahá. To je ideální čas vytrvat a dál jí dopřávat přírodní látky, složky, které ji nechají dýchat, ale zároveň ji vyživí a vrátí jí rovnováhu.

Pátý tip: Nechte pleť, aby se zamilovala

Pokud přírodní kosmetice dáte šanci (ano, to platí i pro tu dekorativní), vaše pokožka se může zamilovat. A vlasy také. Postupně se pak můžete zbavovat běžné kosmetiky, které máte slušnou sbírku – ale nevyhazujte vše, byla by to škoda. Nevypotřebované přípravky darujte sestře či kamarádce – komukoli, kdo vaše přípravky s radostí dopotřebuje. A až se zeptají, proč měníte koupelnu? Sdílejte svou radost z přírody – možná navnadíte ostatní, aby se s důvěru také svěřili do péče matky země. Vždy je totiž čas zazářit... a s přírodní kosmetikou to jde samo.

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory