CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

7 kroků ke krásnějším vlasům, začít můžete hned

Jak o ně pečujete, tak většinou vypadají. Jejich stav však kromě péče ovlivňuje i genetika, ale my se dnes podíváme právě na ty faktory, které si můžete vzít do parády – a to třeba hned. Řeč je o vlasech, na jejichž stav má vliv třeba i takové počasí. Jak tedy konečně pohnout s kvalitou vašich vlasů? Tady je 7 užitečných (a hlavně funkčních) tipů.

 

Možná máte unavené, splihlé nebo zničené vlasy. A přesně pro vás je tu dnešní článek, který vám pomůže k viditelné proměně. Tady je návod!

Začněte výživou zevnitř

Pravda je taková, že péče o krásu začíná vždy uvnitř – a čím krmíte tělo, to se projevuje navenek. To platí také o vlasech – a jestliže nejste spokojeni s jejich kvalitou, je čas zařadit více vitaminů A, E, D a H (biotinu). Kromě těchto látek rozhodně přidejte i minerály – zinek, křemík, selen a hořčík. Jak na to jednoduše? Jezte pestře a přidejte vlasový potravní doplněk, tedy koktejl správných látek pro výživu vlasů. Nezapomeňte, změna je dlouhodobý proces, výsledek neuvidíte za týden. Látky pro krásnější vlasy je třeba užívat alespoň 3 měsíce. Minimálně.

Šmik a je to! Ozdravte vlasy

Pro každého ne úplně snadný krok, pro vlasy však úžasný krok. Oslabené a roztřepené konce? Pryč s nimi! Zastřihnutí tolik neublíží vašemu vzhledu, ale naprosto podpoří stav vašich vlasů. Kromě toho budete mít skutečně pocit, že jsou vlasy oživené a ozdravené. Nebojte se návštěvy kadeřnice pravidelně, vaše vlasy si to zaslouží.

Hairdresser,Cut,Hair,Of,A,Woman.,Close-up.

Změna péče vlasům prospívá

Možná je čas změnit péči – aby vaše vlasy dostaly vše, co potřebují. Zbavte se konvenčních přípravků na vlasy a dopřejte své hřívě přírodní péči. Silikony vlasy zatěžují, lámou a navíc – vyhladí jen na první pohled. Přírodní šampon hydratuje a poskytuje výživu do hloubky. A to nejlepší – efekt zůstává, protože úkolem přírodní péče není vyhlazení na efekt. Příroda vždy ví!

Omezte zbytečný styling

Znáte to, žehlení, fén, česání, účesy. Jenže... když to všechno sečtete a podtrhnete, nedáváte tak trochu svým vlasům zabrat? Pokud ano, dopřejte si pauzu. Co třeba stylingový detox? Možná se nestačíte divit, jak takový týden vaší hřívě prospěje. Namísto tepelné péče a stylingových přípravků zkuste třeba jen trochu slané vody pro vlasy jako od moře.

Olejové masky před mytím

Suché a utrápené vlasy? Víme, co jim zvedne náladu! Přece kokosový olej! Vetřete jej do suchých vlasů před mytím, nechte jej působit a nakonec je umyjte tak, jako je myjete obvykle. Tento trik vám pomůže vykouzlit jemné a oživené vlasy. A že se vám vlasy mastí? Pak místo kokosáku použijte hydratační masku před mytím. Poslouží stejně, ale vlasy nebudou mastné. Smyjte ji šamponem a nezapomeňte na závěr mytí nanést kondicionér. Hotovo!

Leave-in, záchrana pro vlasy

I když vlasy myjete kvalitně, pořád jsou suché, rozlétané, krepaté? Pak ve vaší rutině péče něco chybí – leave-in kondicionér přece! Ten nenanášejte do ručníkem vysušených nebo suchých vlasů. Fígl spočívá v nanesení ještě ve sprše po umytí. Nechte okapat přebytečnou vodu, ale ručníkem vlasy nevysušujte. Kapku leave-in přípravku rozetřete ve vlhkých dlaních a jemně vmasírujte do délek. Přesně tohle je úžasný trik, který vás překvapí – vlasy po uschnutí budou naprosto nádherné. Nemáte leave-in? Použijte kapku svého balzámu na vlasy.

Milujte své vlasy

My víme, zní to trochu jako klišé, ale opak je pravdou. Vaše vlasy jsou prostě takové, jaké jsou. Pečujte o ně s láskou – právě ta je klíčem. Díky ní se naučíte pečovat o ně šetrně. Nezapomeňte je pravidelně fénovat kvalitním přístrojem, používejte šetrné vlasové doplňky (ano, i na výběru gumičky záleží) a buďte ke své kráse ohleduplní. Podívejte se do zrcadla. Nejsou vaše vlasy krásnější už po přečtení tohoto článku?

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory