CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

7 pravidel péče o citlivé oční okolí

Pokožka okolo očí je jemná a náchylná na tvorbu nežádoucích vrásek. Projevuje se na ní únava, stres, ale i dehydratace. Víte, jak o ni tedy správně pečovat, abyste předešli stárnutí? I jemná pleť očního okolí může zářit – tady je 7 jednoduchých pravidel, jak na to. 

Pravidelná péče o pokožku je běžnou součástí vaší rutiny. Důležitým krokem každodenních beauty rituálů by však měla být také důsledná péče o oční okolí. Právě tady, na jemné pleti okolo očí, se totiž projevuje únava, vysušení, ale i stárnutí či absence péče. Které kroky rozhodně není radno zanedbat?

Woman,With,Eye,Patches,,Relaxing,In,Spa,Center,With,Leaves

Důkladné odlíčení je základ

Základ, který vám pomůže nastartovat rutinu péče o oční okolí. Máte zlozvyk jít spát bez odlíčení? Pozor na něj, právě ten je naprosto nežádoucí. Každý den oční okolí opatrně zbavte líčidel, mazu a nečistot. Používejte odličovací přípravek určený na oční okolí a nezapomeňte na důležité pravidlo: přípravek nepatří na suchý vatový tampon. Tampon nejprve navlhčete vlažnou vodou, až pak odličujte. Přípravek emulguje a tampon bude šetrnější k pleti okolo očí. Odličujte jemně, od vnějších koutků očí směrem dovnitř. Hotovo!

Pravidelná regenerace

Ještě než nanesete vhodný noční přípravek v podobě očního séra či krému, dopřejte očím a kůži krátký wellness. Ano, i oči si zaslouží po náročném dni odpočinout – použijte chladivý obklad. Gelové oční obklady zakoupíte v drogeriích, stačí je vychladit v lednici. Nemáte takového pomocníka? Pomůže také vychlazený plátek okurky, tenhle trik jistě znáte. Prospějete tak nejen kůži okolo očí, ale i samotným očím. Nechte je ještě chvíli zavřené a jednoduše relaxujte.

Správná noční péče

Dalším nezbytným krokem je nanesení vhodného přípravku. Ten by měl být speciálně určen pro oční okolí – složením musí odpovídat potřebám jemné kůže. Okolo očí chybí mazové žlázky, kůže je náchylnější na dehydrataci. Je potřeba nejen hydratovat, ale samozřejmě také použít vhodnou prevenci vzniku očních vrásek. Vyberte si jemný oční krém či sérum, které nedráždí. Jak je nanést? Postačí jen minimální množství přípravku: nanášejte jej jemným poklepem prsty bez tlaku. Teprve pak můžete nanášet pleťový krém na celou pokožku obličeje.

Dostatek spánku je klíčový

Krásné oční okolí má ještě další tajemství: dostatek spánku a odpočinku. Jistě to znáte – oteklé a nevzhledné oči po prohýřené či probdělé noci. Myslete tedy na důležitost kvalitního spánku – koneckonců ten je nezbytný nejen pro eliminaci vrásek a nevzhledné pleti, ale i pro podporu celkové vitality těla. Jak na něj? Spěte dobře a pravidelně. Usínat ve stejnou dobu, vstávat ve stejnou dobu. Je to jednoduché, ale zvládnete si nastavit nový zvyk? Právě díky této rutině vstanete s krásnou a rozzářenou pletí. S takovou, která má čas se během noci regenerovat.

Ranní hygiena je důležitá

Kdepak, ráno nestačí nanést make-up a vyrazit do práce. I ráno je nutné odlíčení, respektive ranní dočištění pokožky. A to i té okolo očí. Opět tak zbavíte pokožku výpotků (během noci se pleť sama čistí) a prachu. Osvěžte se studenou vodou, následně použijte jemnou pleťovou vodu či květinový hydrolát. Obojí pokožku hydratuje a jemně tonizuje. Tento krok nikdy neopomínejte.

Ranní obklad dle potřeby

Že váš ranní pohled zrovna nezáří? Také v tomto případě si můžete pomoci chladivým obkladem a chvílí odpočinku pro oči. Studený obklad ráno zmírní váčky a účinně zklidní oční okolí a případně i nateklá oční víčka. Tento krok předchází tomu poslednímu nezbytnému. Tak co dál?

oční-krém

Anti-ageing denní péče

A poslední krok před líčením? Ještě než se zkrášlíte, opět tak jako večer opakujte nanesení pečujícího přípravku. Anti-ageing péče nejen hydratuje, má za úkol také vypnout a vyhladit pokožku. To však nejsou jediné funkce – tou nejdůležitější je ochrana. Ochrana na celý den – protože jedině tak zůstane jemná pokožka okolo očí stále krásná a vitální. Dodržujte tedy krok za krokem a docílíte krásné a rozzářené pleti. A krásné oči? Ty za vás řeknou vše.

 TIP: Přírodní oční krém Caremedica postupně viditelně zkrášluje oční okolí. Aktivní látky obsažené v houbě reishi pomáhají omladit pleť. Spolu s výtažky z plamatky zelné a mořských řas zjemňují vrásky a vyhlazují jemnou pokožku kolem očí.To není krém, ale skutečné pohlazení jemné pleti.

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory