CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

Dodržujete pitný režim? Má vliv na stav vaší pleti

Jaké je asi tajemství těch, kdo se pyšní krásnou a rozzářenou pokožkou? Kdepak, nemusí jít o drahé přípravky či estetické zákroky. Tím tajemstvím je totiž možná to nejjednodušší, co můžete zařadit do svého každodenní rutiny – pitný režim. Možná si myslíte, že už pijete dostatečně, ale... víte, jak má správný pitný režim vypadat?

 Dospělý člověk? Samá voda. Každý jedinec je tvořen vodou z neuvěřitelných 60 procent. Už jen to je důkazem, že na hydrataci opravdu záleží. Právě dehydratace se projevuje zdravotními problémy, suchou a mdlou pokožkou a dalšími příznaky, kterým se naštěstí při troše snahy můžete vyhnout. Máme pro vás 5 tipů, jak na správný pitný režim – a správný pitný režim se odrazí na vašem zevnějšku.

Neřiďte se žízní, řiďte se pravidelností

Častá chyba a omyl: pít tehdy, až si řekne tělo. Žízeň, to je, oč tu běží. Právě to je důvod dehydratace – pocit žízně nemá každý, obzvláště starší lidé dokonce téměř vůbec. Jak tedy dodržovat pitný režim? Hlídejte si pravidelnost. Pomoci vám může papírový plánovač, aplikace či chytré hodinky nebo dokonce moderní smart lahve. Vyberte si cestu, která vám vyhovuje.

Kdy na pitném režimu přidat? Napijte se po každé kávě, černém či zeleném čaji a sklence alkoholu.

TIP: Po ránu je ten správný čas hydratovat organismus po noci. Připravte si sklenku vlažné vody, třeba s citronovou šťávou, a vypijte ji ještě před ranní kávou. Nastartujete tak metabolismus.

 POZOR: Máte vy nebo někdo z blízkých neobvyklý pocit velké žízně? Může se jednat o příznak některých onemocnění. Pokud víte, že pitný režim dodržujete, obraťte se na ošetřujícího lékaře.

 

Drops,And,Watter,Ripples.,Color,Blue-red-yellow,Water,Background.

Kolik vody denně vypít?

Co článek, to jiné číslo. Kolik toho tedy máte denně vypít, abyste byli hydratovaní a vaše pleť byla krásná a vitální? Prostě a jednoduše si to vypočtěte. Na každých 15 kilogramů tělesné váhy je dobré vypít 0,5 litru tekutin. Žena s váhou 60 kilogramů by tedy měla vypít 2 litry tekutin.

Jak a co ale pít? Tady mnozí dělají chybu – káva, zelený a černý čaj či sklenka vína se nepočítají. Nepočítají se ani slazené limonády a mléko – zato můžete započítat čistou a minerální vodu, bylinkové čaje, ředěné ovocné a zeleninové šťávy a polévku. Tak, číslo a návod už máte – ale co když během dne popíjíte kávu nebo se chystáte večer vyrazit s kamarádkou na sklenku vína? Vždy doplňte sklenku navíc za každou vypitou kávu, zelený a černý čaj a samozřejmě alkoholický nápoj – jedině tak předejdete dehydrataci.

Příznaky dehydratace organismu

A je to tu – možná si připadáte vysušení, unavení a bez nálady. Není na vině právě nedostatek tekutin? Pokud ano, změňte návyky. Co ještě patří mezi snadno rozpoznatelné příznaky dehydratace? Suchá a vrásčitá pleť, lámavé, suché a vypadávající vlasy, ale i únava, tmavší moc a stolice či bolest hlavy. Tuto mírnou dehydrataci však můžete zvrátit – a když budete disciplinovaní, tak už napořád.

Odměňte se za dodržování nového návyku

Jak váš mozek navnadit, aby spolupracoval? Jistě víte, jak těžké je někdy do života přivést dobrozvyk. Vlastně jakýkoli zvyk. Jedna věc však na lidský mozek platí – motivační odměna. Udělejte si radost za dodržování pitného režimu. Zkuste třeba tři dny, za které si slíbíte lahev, filtrační konvici nebo nový krém. Cokoli, na co máte zálusk.

Krása a hydratace začínají uvnitř

Pitný režim ovlivňuje rovnováhu uvnitř i zevně. Má vliv na harmonii, psychiku, zdraví i vzhled člověka – když si to uvědomíte, bude pro vás voda posvátnou tekutinou. Životodárnou, jakou skutečně je. Nakonec je třeba pochopit, že sebelepší sérum či krém nesvedou zkrášlit pokožku tak, jako to umí hydratace zevnitř – a obě části by měly být součástí vaší beauty rutiny. Ale teď nás omluvte, je čas napít se. A vy začněte... také třeba hned. Voda je život... a také krása – a sebekrásnější rostlina bez ní nerozkvete.

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory