CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

Zamilujte se znovu do své problematické pleti!

Trápí vás problematická pokožka? Možná je ten pravý čas zpomalit v péči. Právě problematická pleť často potřebuje jen jediné – šetrnější přípravky a jednoduchost. Čemu se vyvarovat v péči o pokožku, která se projevuje nedokonalostmi?

Problematická pokožka může mít nespočet příčin. Někdy se na pleti odráží celkový zdravotní stav, jindy potíže s konkrétním orgánem. Změny, které se projevují v podobě nehezké pleti – například hormonální nerovnováha, těhotenství v případě žen, menstruační cyklus. Pupínky však mnohdy způsobuje také nevhodná strava, životní styl nebo nevhodný kosmetický zásah. Proto ještě před tím, než se vrhnete do úprav péče o problematickou pleť, vždy zapátrejte po skutečné příčině – abyste se nesnažili zbavit jednoho z příznaků namísto celkové příčiny, protože jedině tak se může pokožka opět uzdravit.

Photo,Of,A,Cheerful,Young,Pretty,Girl,Walking,Outdoors,At

Jak pečovat o problematickou pokožku?

Poměrně častým mýtem v péči o nedokonalou pleť je koupě všech těch drastických přípravků na akné – ať už se jedná o mýdla, toniky, masti či gely. Napadlo vás ale, že právě ony pokožce dávají zabrat ještě více? Nadměrně vysušují a jsou tak silné, že i když někdy naoko na malou chvíli nedokonalosti vysuší, pokožka následně může reagovat dalšími a dalšími nežádoucími projevy.

Co kdybyste tedy k pleti byli ohleduplní a laskaví? Klíčem je umožnit pokožce, aby dělala to, co umí nejlépe – vyčistit se a obnovit, tedy regenerovat. Odložte silné přípravky, mějte při ruce jemnou květinovou vodu, přírodní krém. Čistit pleť doporučujeme spíše méně, využijte přírodní mýdlo s oleji, které nevysušuje, případně si přizvěte konjakovou houbičku a vhodné přírodní tonikum. A rada na závěr? Vždy o pokožku pečujte s láskou a čistýma rukama.

Hledejte vhodnou péči

Nedokonalosti a pupínky jsou nežádoucím překvapením, které nikdo z nás v zrcadle vidět nechce. Za vším hledejte mazové žlázy produkující maz. Právě on udržuje pokožku jemnou a chráněnou. Ale co když se mazové žlázky probudí a začnou produkovat více mazu? Pak je výsledkem mastná až problematická pleť (v případě zánětu). Jak poznat mastnou pokožku?

Bývá v některých zónách hodně lesklá, je velmi mastná.

Mívá rozšířené póry.

Může se projevovat pupínky.

Hůře na ní drží make-up a líčidla.

Vlivem mazu může dojít k ucpávání pórů a vzniku nedokonalostí. Nevzhledná ložiska mohou přejít až do ekzémů, což je situace, při které se rozmnoží kvasinky a způsobují záněty. V extrémních případech, při svědění a rozšiřování takových projevů je vždy dobré navštívit dermatologa. Kromě tohoto kroku je důležité najít si rovnováhu v péči o pleť – používejte jemné přírodní přípravky, které zařadíte do co nejjednodušší rutiny. Ideálně používejte šetrnou řadu péče o mastnou pokožku.

denní-krém-SC

Jak ošálit mazové žlázky?

Krok číslo jedna? Již zmíněná šetrnější péče. Čím více dáváte pokožce zabrat nadměrným čištěním, tím spíše pleť reaguje zvýšenou tvorbou kožního mazu a snaží se vrátit jí rovnováhu, ale opak je pravdou. Proto dejte pokožce oddech, zminimalizujte péči a čistěte pleť šetrně maximálně dvakrát denně. Pomoci může přírodní tonikum, které čistí a tonizuje, zklidní tak podráždění – a následně už stačí aplikovat jemný krém, který pokožku hydratuje.

TIP: Přebytečný maz můžete odsát kouskem papírového ubrousku nebo pomocí papírků na mastnou pleť.

Čisticí masky pro problematickou pleť

Jednou až dvakrát týdně můžete pokožku vyčistit do hloubky pomocí masky, která ji jemně vysuší. V tomto případě je ideální vsadit na přírodu – sáhnout po jílových maskách, které stačí smíchat s vodou či květinovým hydrolátem (pro problematickou pokožku se skvěle hodí heřmánková a levandulová voda). Protizánětlivé účinky má také kurkuma, kterou lze aplikovat ve spojení s bílým jogurtem. Výživu pokožce dodá také zeolitový či nimbový prášek v podobě masky. Proč právě tyto domácí masky? Víte, co do nich dáváte. Jsou jednoduché složením, ale vysoce účinné – a jejich používání si snadno oblíbíte i v případě, že máte zdravou pokožku.

Jak tedy nakonec nastavit péči o problematickou pleť? Prostě a jednoduše pečujte o vaše zdraví, hledejte příčinu, nebojte se poradit s dermatologem a nakonec sáhněte po kvalitní přírodní kosmetice, která nebojuje, ale pohladí. Takové, která ve složení namísto koktejlu toxických látek nese poselství z přírody pro skutečnou krásu. Protože co nakonec funguje lépe, než samotná příroda?

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory