CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

Harmonie mezi vnitřní a zevní péčí aneb jak na krásnou pleť

Krása pleti nezávisí jen na zevní péči. Kromě vhodné kosmetiky potřebuje pokožka i vás – a několik kroků, které ji doslova rozzáří. Jak nastolit rovnováhu ve vnitřní a vnější péči a co dělat, aby vaše pleť byla stále vitální a mladistvá? Inspirujte se a dejte sbohem nedokonalostem.
 
Pleť je největším orgánem lidského těla a umí toho opravdu hodně. Funguje jako bariéra, dokáže se efektivně čistit. Když je v rovnováze, je sjednocená, pružná a krásná. Ale co když není? Pak zpravidla přichází na řadu nekonečné hledání v moři kosmetických přípravků. Určitě se nespletete s přírodní kosmetikou, díky které se do organismu nedostávají toxické látky, ale co když to nestačí? Pak je potřeba zaměřit se na kosmetickou péči zevnitř – protože stav lidského organismu se často projevuje na stavu pleti. Zapomeňte na chvíli na kosmetiku a podívejte se s námi, co můžete udělat pro zlepšení stavu pokožky zevnitř. A třeba hned, protože vnější a vnitřní rutina by měly jít ruku v ruce.
Beauty,Woman,With,White,Perfect,Smile,Looking,At,Camera,At

Popřemýšlejte o možných příčinách

V první řadě, ještě než se pustíte do nastavení nové vnitřní beauty rutiny, je dobré zamyslet se nad tím, proč pokožka trpí nedokonalostmi. Pokud je problematická, suchá, aknózní, příčiny jsou většinou uvnitř těla. Může se jednat nejen o zdravotní, ale i psychické potíže. Velmi časté jsou hormonální změny, projevy různých onemocnění, nevhodná strava nebo narušená mikrobiota střev. A přesně proto je ideální čas začít s proměnou pleti. Zevnitř. Jak na to?

 

Bez pitného režimu to nepůjde


Naprostý základ v péči o pleť. Hydratace. Kdepak, nestačí hydratovat zevně, pomocí krému či séra. Ta nejjednodušší a nejčistší forma hydratace k vám putuje přes ústa – stačí se napít čisté vody. A opakovat. Takže se zeptáme: Dodržujete pitný režim? Když budete skutečně pravidelně doplňovat vodu (nezaměňujte ji s kávou a čaji, limonádami), vaše pokožka doslova ožije a rozzáří se. Tělo se snáze a rychleji detoxikuje, voda ovlivňuje také únavu a povzbuzuje energii. Zkrotíte dokonce nejen pokožku, ale i stres. Nakonec je blahodárná tekutina přesně tím, na co se tak často zapomíná. Zkuste oživit váš pitný režim a zalévat vaši krásu – a nestačíte se divit.

Woman,Drinking,An,Orange,And,Grapefruit,Infused,Water,In,Mason

To, co jíte, je důležité také pro pleť

Jste to, co jíte – jak prosté, že? A přesně proto si můžete spojit stav pokožky s tím, jak se stravujete. Cítíte se často těžko? Pociťujete denně únavu? A co vlastně jíte? To, jak a co jíte, se odráží nejen na vaší celkové vitalitě, ale také na vašem vzhledu. Pokud tedy chcete jednou provždy ovlivnit stav vašich vlasů, nehtů a samozřejmě pleti a vlít si elán do žil, stačí udělat jediné. Zařadit více sezónního ovoce a zeleniny a něco málo přece jen omezit. Pleti rozhodně neprospívají průmyslově zpracované potraviny, rafinovaný bílý cukr a pšeničná bílá mouka. Vyzkoušejte omezit alespoň jednu z kategorií, abyste na vlastní kůži a pleť zakusili, co se stane s vaším zažíváním a krásou.

Dary z přírody pro pleť

Jak krásu pleti ještě podpořit? Dopřejte si bylinky nebo vitální houby. Příroda nabízí nespočet řešení podle typu pleti – navíc se některé z nich dají užívat nejen vnitřně, ale i zevně. Stačí se zaměřit na váš typ pleti a zkoušet. Univerzálními pleťovými pomocníky jsou například heřmánek, kopřiva, která účinně čistí ledviny, máta, která energizuje a zmírňuje stres. Vsadit můžete také na čajové bylinné směsi, které jsou určeny přímo pro krásnou pokožku. Hotový lektvar pro pleť!

Ganoderma,Lucidum,Capsule,On,Wooden,Background,ling,Zhi,Mushroom,-,Vintage

Doplňky stravy? Jedině kvalitní


Pokud chcete proces proměny pleti zrychlit, můžete jej popostrčit také užíváním potravinových doplňků s vhodným mixem nutričních látek. V tomto případě je však dobré vsadit na kvalitu, abyste tělu spíše neuškodili. A co výživa zevnitř dokáže? Ovlivnit pružnost, jas i celkový stav pokožky. Můžete začít s koktejlem vitaminu C, zinku a aminokyselin pro pokožku. Jednou z látek, které lze také užívat vnitřně, je i kolagen či kyselina hyaluronová. Nespletete se ani se zmíněnými vitálními houbami, které jsou silnými antioxidanty. Snižují oxidační stres, zamezují poškození buněk a udržují pokožku v dobré kondici. Navíc dokážou pomoci vrátit rovnováhu celému tělu. A zdravé tělo, zdravá pokožka.


Všechno začíná uvnitř


Je to v hlavě – a to platí i pro pokožku. Nedostatek zdravé sebelásky se může projevit potížemi s pletí, která je pomyslnou bariérou, ochranou vůči okolnímu světu. Pečujte o sebe s láskou – nejen o pokožku, ale i o celé vaše tělo. Pravidelně se hýčkejte wellness procedurami, vyhýbejte se stresu a dopřejte si kvalitní spánek. A nejen na něm záleží, nezbytný je i aktivní a pasivní odpočinek. Nastavte si zdravé rutiny a promění se nejen pleť, ale i vy a váš život. A to stojí za to, že? (Láska)vá péče dělá divy, ale o tom se jistě přesvědčíte. Tak čím začnete?

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory