CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

Krásné, dlouhé a zdravé vlasy

Mít krásné a zdravé vlasy. Jaro je ideálním mezidobím, kdy po náročné zimě a před nástupem horkého léta regenerovat a oživit vlasy. Jakou péči jim dopřát a co můžete udělat pro jejich bleskový růst? Inspirujte se našimi 5 tipy pro vlasovou vzpruhu. 

Zatímco v zimě nemusí vlasům prospívat chlad a nošení čepic, v létě je sužuje sucho, sluneční záření a zvýšené padání. Nyní je tedy ideální čas pro důkladnou péči o vlasy – takovou, která je oživí a zachová jejich vitalitu a zároveň předejde jejich nadměrnému vypadávání v létě. Jak na to?

Young,Long-haired,Girl,Enjoying,And,Relaxing,,Scented,Candles,,Day,Spa

Nezapomínejte na vhodnou hydrataci

Pro krásné vlasy je nesmírně důležitá hydratace. Nejen ta vnitřní, ale i vnější. Chcete-li vlasy hloubkově hydratovat, sáhněte po přírodních přípravcích, které jsou určeny právě pro hydrataci vlasů. Proč se v případě hydratace vyhýbat konvenčním přípravkům? Protože právě ony mohou obsahovat látky, které vlas uhladí pouze na pohled, zatímco jej obalí neprodyšným filmem. Tak se dovnitř vlasu nedostane hydratace ani výživa, dokonce může dojít ke zvýšené lámavosti. Kromě běžného kondicionéru, který je třeba nanést po otevření vlasů šamponem, je dobré pravidelně nanášet také hloubkově hydratační masku. Chcete vlasy hydratovat co nejvíce? Pokud jsou po zimě zničené a vysušené, mějte při ruce leave-in přípravek nebo přírodní olej. Takové přípravky v minimálním množství naneste do ručníkem vysušených vlasů. Ty pak budou krásné, lesklé a vyživené.

Doplňte správné živiny

Obnovu vlasů nastartujete poměrně snadno také zevnitř. Základní živinou, která jim dodá vitalitu, je vitamin B. Smlsněte si na oříšcích, kvasnicích, doplňte celozrnné obilniny a luštěniny. Pomoci vám k vysněné hřívě mohou také omega mastné kyseliny – nevyhýbejte se mléčným produktům a rybám. O krásné vlasy, pleť a nehty se postará ještě další prvek – zinek. Zařaďte do jídelníčku semínka, dýňový olej a cizrnu. Potřebujete růst vlasů maximálně podpořit? Jestli cítíte, že jsou vlasy skutečně oslabené, přidejte kvalitní potravinový doplněk určený k regeneraci vlasů. Ten by měl obsahovat všechny prvky, které organismus potřebuje. A univerzální rada? Stravujte se kvalitně a pestře – jedině tak doplníte tělu všechny živiny, díky kterým budete vitální. Uvnitř, ale i navenek.

Jarní bylinkové oplachy

Příroda má řešení snad na všechno – a dokáže příjemně zkrášlit také vlasy. Bylinky nepomáhají jen při vnitřním užití, ale také při jejich aplikaci přímo na vlasy a pokožku hlavy. Řeč je samozřejmě o odvarech a oplaších, které vám pomohou zlepšit kvalitu vlasů. Právě jarní dny přímo vybízejí ke sběru všestranné kopřivy dvoudomé. Najděte si v přírodě místo a nastříhejte si hrst mladých kopřiv. Žijete ve městě? Nevadí, poslouží i sušená rostlina od bylinkáře či z lékárny. Odvar z čerstvé rostlinky připravíte tak, že nasekanou bylinku povaříte po dobu 15 minut ve vodě, následně necháte směs pod poklicí 15 minut odstát a na závěr jej zcedíte. Jakmile je odvar vlažný, můžete jej po mytí pravidelně aplikovat jako oplach. Oplachy z bylinek pečují nejen o vlasy, ale také o citlivou pokožku hlavy. Trpíte lupy? Pozvěte si namísto kopřivy na pomoc voňavou levanduli.

TIP: Kopřivový a lopuchový extrakt obsahuje také maska na vlasy pro intenzivní výživu a hydrataci CareMedica. Pro viditelnou regeneraci ji použijte dvakrát týdně.

šampon

Dopřejte vlasům detox

Méně je někdy více – to platí také v případě péče o vlasy. Jestliže vlasy často fénujete, upravujete, žehlíte a nanášíte na ně stylingové přípravky, které je mohou nadměrně zatěžovat, měli byste pravidelně udělat úplný opak – dopřát vlasům odpočinek. I v péči o vaši hřívu je totiž dobré nastolit rovnováhu. Využijte třeba víkendu nebo času, kdy se nikam nechystáte, a po mytí vlasům dopřejte úplný oddech. Vyhněte se česání za sucha, odložte žehličku na vlasy a všechny přípravky, které je zbytečně zatěžují. I vlasy a pokožka hlavy si potřebují odpočinout. Takový malý vlasový detox po dobu alespoň několika dní naordinujte svým vlasům pravidelně – a budete se divit, jaká změna nastane.

Podpořte zdravý růst vlasů

V péči o vlasy máte jasno, ale co tak ještě udělat něco pro rychlejší růst? Už při správných krocích péče o vlasy rostou tak, jak mají. Chcete-li docílit hustých a krásných dlouhých vlasů, můžete pro ně přece jen ještě něco udělat. Klíčem k růstu je stimulace vlasové pokožky, jejíž prokrvení dělá divy. Zařaďte do své beauty rutiny pravidelnou masáž pokožky hlavy. Kromě ní můžete přizvat i pomocníky pro růst vlasů – třeba ricinový olej. Je to přírodní poklad – obsahuje velké množství antioxidantů, mastné kyseliny, vitamin E a další živiny, díky kterým je výborným přípravkem pro pleť i vlasy. Jak pomocí něj posílit růst vlasů, obočí či řas? Vmasírujte jej několikrát týdně do předem navlhčené pokožky a nechte působit ideálně přes noc. Budete se divit, jak rychle vlasy porostou a kolik nových vlasů se objeví v místě aplikace. Příroda... je ten největší beauty hack. Dáte jí šanci?

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory