CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

Květové vody aneb objevte všestranné hydroláty nejen pro pleť

Květové vody jsou všestranné, přesto jde o 100% přírodní produkty, se kterými se můžete blíže seznámit a... zamilovat se. V kosmetické taštičce totiž zastanou hned několik funkcí. Co všechno hydroláty dokážou a k čemu je lze použít? Objevte malý přírodní poklad pro pleť a vlasy.

Co je to ten hydrolát?

Ne každý používá květové vody, ale téměř každý se s nimi jistě setkal. Jde třeba o tolik oblíbenou růžovou či levandulovou vodu. Hydroláty vznikají destilací z rostlin. Jsou docela čisté – neobsahují konzervanty, parfémy, zkrátka žádné zbytečné složky – ani alkohol. Přírodní květové vody jsou tedy dokonale čistým poselstvím z rostlin – a díky přírodní síle toho umí opravdu hodně. Proč si nějakou tu květovou vodu pořídit a co od ní můžete očekávat?

Pro krásnou pleť

Tak prvně může být květová voda náhradnicí za vaši pleťovou vodu. Neobsahuje nic, co by mohlo dráždit citlivou pokožku, přitom sama o sobě vyrovnává pH pleti – je tedy dobrá na dočištění, tonizaci nebo zvlhčení pleti před aplikací olejů či olejového séra. Odličujete pokožku micelární či pleťovou vodou? Pak je květová voda nezanedbatelným krokem na závěr – dočistí pokožku a zanechá ji zklidněnou a krásnou – navíc nese blahodárné složení zvolené rostliny – třeba v případě růžové vody je to hydratace a anti-ageing účinky.

 

TIP: Pravidelně líčenou pokožku je třeba čistit důkladněji než jen květovou vodou. Přizvěte si na pomoc tonikum. Ideálně přírodní se šetrným složením.

Dropper,Bottle,Of,Lavender,Essential,Oil,Or,Aromatic,Flower,Water,

Ulevte unaveným očím

Trápí vás unavené oči? Není se čemu divit, když denně sledujete obrazovku telefonu a počítače. To jsou důvody, proč i očím dopřát pravidelný odpočinek. Unaveným očím a citlivé kůži okolo očí uleví květová voda – sáhnout můžete po růžové či heřmánkové. Namočte do ní dva bavlněné tampony a chladivý obklad naneste na oči. Pak už si jen vleže vychutnejte malou relaxaci jen a jen pro sebe. Úleva? Ta přijde téměř okamžitě.

Mdlé vlasy? Dopřejte jim refresh

Květové vody jsou velmi šetrné také pro vlasy – obzvláště tehdy, chybí-li vlasům hydratace a jiskra. Mají-li vaše vlasy tendenci krepatět či plihnout, naneste na ně malé množství květové vody a v předklonu je prohrábněte. Vlasy tak hydratujete, osvěžíte a provzdušníte. Hydroláty navíc svědčí i pokožce hlavy: normální, ale i problematické. Pomohou vám zklidnit podrážděnou či suchou kůži, ale i stimulovat růst vlasů. Oblíbené jsou růžová, levandulová, kopřivová a rozmarýnová květová voda.

TIP: Unavené vlasy bez lesku a života? Smíchejte velmi malé množství přírodní hydratační masky na vlasy s oblíbenou květovou vodu. Stačí kapka směsi, která nahradí leave-in kondicionér. Tento elixír naneste do vlasů, které jste předem navlhčili květovou vodou. Vlasy budou okamžitě oživené, hydratované a krásné. Trik používejte dle potřeby nebo jako refresh v den, kdy je nemyjete.

Namíchejte si vlastní poklad

K čemu ještě využijete květové hydroláty? K osvěžení pleti kdykoli během dne, k hydrataci před nebo po sprše, jako balzám po holení, jako šetrnou ústní vodu a jako pomocníka pro míchání domácích pleťových masek. Jak na účinnou pleťovou masku, která šetrně vyčistí pokožku do hloubky? Smíchejte jakýkoli přírodní jíl s několika kapkami květové vody, dokud nevznikne kašovitá konzistence. Masku naneste na čistou pokožku tváří, krku a dekoltu a nechte působit alespoň 20 minut. Kůže bude krásná, čistá a rozjasněná. A nakonec? Tonizujte opět pomocí hydrolátu, který pleť zklidní a připraví na další kroky vaší beauty rutiny. Tak jaký bude další krok?

TIP: Aby pleťová  maska působila a a příliš pokožku při schnutí nestahovala, mějte květovou vodu v rozprašovači při ruce – a po dobu působení masky pleť zvlhčujte.

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory