CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

Dokonale odlíčená, dokonale čistá. Víte, jak má vypadat večerní rutina v péči o pleť?

Krásná a zdravá pleť? Aby pokožka zůstala vitální, aby se mohla během noci regenerovat, aby byla mladistvá – tak přesně k tomu je tu večerní rituál krásy. Správné odlíčení a čištění dělá divy, navíc pokožku připraví k aplikaci noční péče. Jak na to krok za krokem?

 

Pravidelná rutina krásy je přesně tím, díky čemu zůstává pleť sjednocená, zdravá a krásná. A přitom stačí jediné – dodržovat jednotlivé kroky a nezapomínat. Víte, jak vaši pokožku večer správně čistit? Abychom vám to usnadnili, přinášíme přehled jednotlivých kosmetických kroků.

Photo,Of,A,Cheerful,Young,Pretty,Girl,Walking,Outdoors,At

Čistá pokožka je naprostý základ

 
 Ještě než se vydáte do říše snů, věnujte pár (láska)vých minut péči o pokožku. Prvním krokem je nezbytné čištění pleti – a to i tehdy, když se nelíčíte.

 

Jak správně vyčistit vaši pleť? Nejprve v případě, že nosíte make-up, pleť důkladně odličte. Odličovací přípravky volte přírodní a šetrné i pro oční okolí. V případě použití odličovací pleťové vody či mléka naneste přípravek na vatové tamponky a ty nejprve na chvíli položte na oči. Zatímco si zarelaxujete, rozpustí se řasenka a stopy líčidel. Stírejte vždy od zevních koutků dovnitř a bez použití tlaku, abyste zbytečně nedráždili či nepoškodili citlivou pokožku očního okolí. Jakmile je pleť odlíčená, je dobré ji připravit na dočištění. Ještě předtím je však důležité smýt zbytky po odlíčení – nejlépe obyčejnou vodou. Vždy se vvyhněte vysušujícím mýdlům, která narušují pH pokožky.

 

Jak na čistou pleť? Teď přichází na řadu čištění. Použít můžete pleťovou vodu, čisticí mléko, olejíček (oil cleansing method) či balzám. Mastnějších přípravků se nebojte, jsou vhodné i pro mastnou a smíšenou pleť. Po jejich aplikaci a krátké masáži se vám bude hodit obličejový ručník. Obličejový zmiňujeme proto, že na pleť rozhodně nepatří drsný froté ručník. Jemným ručníkem z hebkého mikroválkna či bavlny teplou vodou odstraňte zbytky přípravků a připravte pleť na další kroky – zůstane jemná a čistá. A co dál?

 

 TIP: Jednou z možných variant odlíčení bývají i odličovací balzámy, masky a oleje. Ty stačí nanést na navlhčenou pokožku a vmasírovat pomocí prstů, následně smýt a dál postupovat stejně jako v případě běžných přípravků.

A,Close,Up,Of,A,Person,With,Blue,Eyes,Looking

Po odlíčení a čištění je důležitá tonizace

 
 Tonizace a hydratace mohou být klidně jediným krokem. Pokud máte dočištěno a pokožka je čistá a suchá, pozvěte si na pomoc nejlépe čisté 100% květinové vody či přírodní tonery. Tito pomocníci vyrovnají pH pleti. Hydroláty jsou navíc k pokožce velmi jemné, přitom však na rozdíl od vody hydratují a prospívají pleti – to díky obsahu aktivních látek. A co jsou to vlastně hydroláty? Tekutina, která vzniká při destilaci rostlin tehdy, když probíhá proces výroby esenciálních olejů.
 

Jaký hydrolát si vybrat? Na suchou pleť použijte růžovou vodu, na citlivou heřmánkovou, na problematickou třeba levandulovou, která má mírně antiseptické účinky. Vodu můžete nanést vatovým tamponkem, nebo ji na pleť nastříkat přímo. Aplikace rozprašovačem je pak vhodná zejména tehdy, následuje-li aplikace olejových sér, bambuckého másla či pleťových olejů, které se nanášejí na vlhkou pokožku. Tímto krokem pokožce pomůžete s udržením hydratace.

The,Sunny,Engaging,Smile,Of,Young,Sensual,Attractive,Pretty,Nude

Rozhodující krok? Na péči záleží

 

Pleť se během noci čistí a regeneruje – což jsou důvody, proč je vhodné používat noční přípravky, určené právě pro potřeby pleti v noci. Po tonizaci hydrolátem je vhodné aplikovat sérum, které pokožku vyživí do hloubky, protože vyniká koncentrovaným složením. Teprve poté naneste noční krém. Proč v tomto případě vždy volit kvalitní přírodní kosmetiku? Jakmile bysta sáhli po kosmetice konvenční, která většinou obsahuje silikony či ropné složky, vlastně byste pleť opatřili neprodyšným nátěrem, díky čemuž by nemohla dýchat a provést očistné a regenerační procesy. Pokud chcete vaši pokožku podpořit v její funkci a probouzet se do krásy, vsaďte na čisté a účinné složení organických přípravků. A rada pro každé vaše ráno? Jemně pomocí hydrolátu či pleťové vody setřete zbytky výpotků, které se na pokožce nashromažďují přes noc. Vaše pleť se vám za péči odvděčí – správně nastavené rituály krásy vedou... ke kráse. Kdo říká, že se nemůžete zamilovat do pohledu v zrcadle?

 

TIP: Každá pokožka je jiná. Nebojte se zkoušet a nastavit si vlastní beauty rutinu, která bude účinná a funkční právě pro vaši pleť. Řiďte se jednoduchostí a šetrným zacházením s pletí – a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory