CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

Pohlazení sluncem: Jak vlasy v létě chránit před slunečními paprsky?

Vysoké letní teploty, sucho a UV záření – to je hned několik náročných podmínek, kvůli kterým vaše vlasy v létě doslova trpí. Víte, jak správně vlasy chránit, jak je maximálně hydratovat a jakou jim dopřát doplňkovou péči? My ano – proto se s vámi s radostí podělíme. Ať vaše vlasy v letních měsících... zazáří!

Nedostatečná péče v létě může vlasům ublížit. Jak předejít poškozeným vlasům, které zachrání pouze nůžky? Přece ochranou, tak jednoduché to je. V létě je více než kdy jindy důležité chránit vlasový porost před rizikovými faktory. Slunce, nedostatek hydratace a vliv mořské či chlorované vody vlasům na kráse nepřidávají, naopak. Naštěstí existuje pár pravidel, která vám pomohou udržet si i v létě zdravou a krásnou hřívu. Jaká jsou?

Oživte vlasy před létem

Ještě než se vrhnete do rutiny péče o vaše vlasy, je tu první volitelný krok. Co třeba návštěva kadeřníka? Ten vám totiž může pomoci vlasy malým zkrácením oživit a připravit na sezonu. Odlehčení bude příjemné i pro vás – zjemnění hustoty vám v letních vedrech bude svědčit. Navíc takový módní sestřih... že by byl ten pravý čas na změnu vizáže?

šampon

Sluneční přípravky i pro vlasy?

Tak jako chráníte kůži před sluncem, je důležité chránit také vaše vlasy. K ochraně před UV zářením slouží výrobky určené na léto. Proč je to nezbytné? UV záření oslabuje vlas tím, že mu tak trochu krade proteiny. Vaše vlasy pak mohou být otevřenější a citlivější, prostě a jednoduše křehčí a náchylnější na poškození. Proto je dobré mít při ruce vhodné letní přípravky, které jsou mnohdy ve formě sprejů či leave in kondicionérů. A co ještě chránit? Pokožku hlavy. Přesně proto pro vás máme záminku. Záminku koupit si ten nádherný hedvábný šátek nebo krásný klobouk z výlohy. Není to skvělé?

Nezapomínejte na speciální péči

Vystavujete vlasy mořské či chlorované vodě? I v tomto případě je nutné vlasům dodat preventivní péči. Vhodné je mít při ruce kvalitní šampon, který jako čisticí přípravek vymyje všechnu tu sůl, chlor a písek z vašich vlasů. A co dál? V létě je dobré používat pravidelně jako prevenci vaši oblíbenou hydratační masku bez obsahu silikonů. Maska oslabené vlasy vyživí a hydratuje, aby byly odolnější proti působení faktorů. Ta od CareMedicy jim navíc dodá vnitřní péči v podobě extraktů z vitalních hub. Nezapomeňte však, že po krocích mytí šamponem a nanesení masky následuje nezbytný krok: kondicionér, který vlas uzavře. A sluníčko nebude mít šanci sáhnout vám na účes z nádherné hřívy!

Kouzlo jemné péče a regenerace

V létě vlasy dostávají zabrat, proto je vhodné omezit zbytečný styling, tepelné úpravy vlasů žehlením a kulmováním. Namísto toho jim dopřejte více přirozenosti, šetrné péče a pozornosti. Klíčem ke krásným vlasům jsou všechny zmíněné kroky a navíc ta tolik důležitá hydratace, hydratace, hydratace. Dodržujte pitný režim a dopřejte vlasům pravidelný regenerační zábal. Vaši masku či balzám naneste do šamponem umytých a ručníkem vysušených vlasů. Následně nesmývejte, ale nechte působit ve folii a šátku třeba celou hodinu. Výsledek? Vlasy budou krásné po celé léto. A nejen to. Především budou lesklé a zdravé bez ohledu na podmínky.

TIP: Vitalitu vlasů v létě mohou podpořit potravinové doplňky užívané vnitřně. Hledejte vždy kvalitu a nezapomeňte, že užívání je důležité dodržet po dobu alespoň dvou až tří měsíců.

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory