CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

Stres se projevuje také na pleti: 5 tipů, jak se ho snadno zbavit

Zatímco dříve byl stres signálem, že je potřeba co nejrychleji reagovat na nebezpečí, dnes je nevítaným záškodníkem, který má vliv na celkové zdraví člověka – důvodem je jeho dlouhodobé působení. Jak mu předcházet? Máme pro vás pět užitečných tipů, které vám pomohou zářit beze stresu. Uvnitř i navenek.

Spíte dobře? Je čas pořádně se vyspat!

Stres má vliv i na to, jak vypadá vaše pleť. Jistě jste se setkali s tím, že vám vyskočil pupínek právě tehdy, když jste to nejméně potřebovali. Bylo to stresem? Nervozitou? Určitě. A jaký první krok tedy udělat pro krásnější pleť a odolnější psychiku proti stresu? Vyspěte se do růžova. No vážně – spíte dobře a pravidelně? Spánková hygiena je nesmírně důležitá. Náš tip? Choďte spát a vstávejte pravidelně ve stejnou dobu. Nezapomeňte se před spaním vyhýbat těžkým jídlům, alkoholu a obrazovkám. Namísto nich si s partnerem vychutnejte bylinkový čaj a sdílejte, co hezkého vás potkalo a na co se těšíte zítra. Hned se vám bude lépe usínat i vstávat.

Top,View,Of,Attractive,Young,Woman,Sleeping,Well,In,Bed

Přidejte chlad, je to ten nejlepší terapeut

Chlad je skvělý lék proti stresu. Už chápete, proč je kolem vás tolik usměvavých otužilců? Nejde o nepřítele, jde o terapeuta. Chladná voda či vzduch působí nejen na tělo, ale i mysl. Podle odborníků má otužování vliv na celkové zdraví – od imunity po psychiku. Pokud tedy cítíte, že je toho na vás moc, zkuste si dát ledovou sprchu, méně se obléknout nebo vyrazit do chladivé jarní řeky (pro pokročilé a nikdy ne sami). Studená voda vás nadopuje hormony štěstí a nejen to – blahodárně působ i na pleť. Ta je díky prokrvení vyhlazená, rozzářená a tak nějak celkově krásnější. Přesvědčíte se?

Objevte kouzlo zdravého dechu

Dýcháte správně? Dýcháte nosem? Znáte dechové techniky proti stresu? Tolik otázek, ale nebojte se, nemusíte odpovídat – stačí se zamyslet. Správné je dýchat nosem a zhluboka, nikoli povrchově. Dech okysličuje krev, čím více stresu, tím více dýchejte zhluboka. A jak si rychle a účinně vyčistit hlavu? Zkuste čtvercový dech – třeba na 3 doby. Střídejte na 3 doby (počítejte vždy do tří) nádech, zádrž, výdech, zádrž, opakujte několik minut. Rychle se zklidníte a zbavíte stresu. Hned budete vnímat svět okolo vás s lehkostí – a čistá hlava rovná se snadnější hledání řešení i ve stresových situacích. Tak nestresujte, dýchejte!

Rituály? Měly by být součástí života denně!

Vlastní rituály vám pomohou k psychické pohodě. Jak den začnete, takový den budete mít – tak co třeba namísto zírání do obrazovky mobilu vytančit vše, co vám nedalo spát? Protáhněte se, meditujte, snídejte – vytvořte si správný ranní rituál.Součástí může být i pomalá masáž pleti s oblíbeným sérem nebo rutina péče o pleť. To stejné platí pro celý den a večery. Rituály vás mohou ukotvovat v jistotách. Co třeba rituál vděčnosti před spaním?

Ve zdravém těle zdravý duch

A poslední tip? Hýbejte se – je to ten nejlepší lék na jakýkoli splín. Tělo, mysl a emoce jsou propojené. Znamená to, že když změníte ve stresové situaci jednu část, změní se všechny. V praxi je potřeba vždy změnit jeden bod ze tří. Když máte hodně stresu, mysl vás možná nabádá k tomu, abyste se schoulili do klubíčka. Vy to změňte – udělejte opak, vyrazte si zaběhat či zaplavat. Je to jako kouzlené tlačítko, které vás vrátí zpátky na zem. A svět už nebude vypadat tak černě – a vaše pleť tak unaveně. Je čas zazářit!

 

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory