CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

Tajemství krásných vlasů? Pozor, nadměrná péče jim škodí

Krásné vlasy jsou zdravé vlasy. A jak takových zdravých vlasů docílit? Vitální hřívě prospívá šetrná péče, správně zvolené přípravky i zdravý životní styl. Naopak je dobré vyhnout se nadměrné péči, která může vlasům škodit. Jak najít rovnováhu v péči o vaše vlasy?

 

Najít vlastní a vhodnou rutinu v péči o vlasy nemusí být těžké – stačí, když budete vědět, čemu se vyhnout. Jsou to právě nejčastější chyby, které jsou příčinou nezdravých, poškozených, suchých a vypadávajících vlasů. Čemu se tedy vyhnout?

Portrait,Of,Smiling,Brunette,Girl,In,Flower,Print,Shirt.,Blurred

Správné mytí vlasů a pokožky hlavy

První krok ke krásným vlasům? Je to jednoduché: klíčem je správné mytí. Co je to ale správné mytí? Tak v první řadě je dobré pohlédnout na to, čím si vlasy myjete. Mnoho přípravků na vlasy obsahuje nevhodné látky, některé škodí pokožce, jiné přímo vlasům. Mohou to být například vysušující sulfáty, silikony nebo některé alkoholy. Co tedy používat v ideálním případě? Nespletete se s kvalitními přírodními přípravky, ovšem i tady mnohdy platí: čím jednodušší složení, tím lépe. Pokud zvolíte správný přípravek vzhledem k typu vlasů a potřebám pokožky hlavy, pak je tu další otázka: jak často vlasy mýt? Rozhodně platí oblíbená formule, že méně je více – naučte se mýt si vlasy spíše občas, než každý den. Přílišné mytí vysušuje pokožku, což může vést až k padání vlasů nebo problémům s lupy. Pokožku udržujte v rovnováze. Mastnější vlasy můžete mýt častěji, ale rozhodně je nemyjte denně.

 

TIP: Jaký je správný postup mytí vlasů? Šampon, poté občas maska, nakonec kondicionér. Šampon vlas otevře, kondicionér uzavře. Maska má přinášet hloubkovou výživu, proto ji používejte pravidelně.

Šetrné sušení vlasů dělá divy

Další krok je tu, po umytí vlasů přichází na řadu vysoušení vlasů. Víte, že záleží i na tom, jaký ručník používáte? Drsné froté ručníky vlasy spíše poškozují, takže pokud si pak všímáte elektrizování nebo rozházených a polámaných suchých vlasů, zkuste to jinak. Vlasy jemně vyždímejte do bavlněného šátku nebo třeba mušelínové pleny. Používat můžete i jemný ručník z mikrovlákna, vhodný je i speciální ručník určený pro kudrnaté vlasy. Tohle malé tajemství je jednoduchou cestou, jak podpořit snížení nežádoucího krepatění vlasů.

 

Při tepelné úpravě, ať už jde o žehlení či fénování, dochází k mikrotrhlinám na povrchu vlasů. Přesně to je příčina hrubých vlasů bez lesku. To však neznamená, že je vhodné vlasy nechávat uschnout volně, i to je častý omyl. Vlasy dobře a opatrně vysušte vhodným ručníkem. Následně je fénování možné – samozřejmě kvalitním přístrojem s možností nastavení teploty. Nesušte mokré, ale až vlhké vlasy – a vždy je ošetřete přípravky, které chrání před teplem. Lepší je vždy pomalé vysoušení za nižší teploty.

 

Proč by vlasy neměly schnout volně? Dlouhé a husté vlasy schnou příliš příliš dlouho. Voda může nabobtnávat vlasovou kutikulu a ta pak může praskat – a vést k poškozeným vlasům.

 

TIP: Mýtus, který vyvrátíme? Studená voda a lesk. Minerály ze studené vody se mohou usazovat na povrchu vlasů. Tak je připravíte o jejich lesk. Ideální je voda v tělesné teplotě, která je nejen příjemná, ale i šetrná k pokožce.

Beautiful,Young,Woman,With,Clean,Perfect,Skin,And,Wet,Hair.

Víte, jak se správně česat?

Zatímco kdysi lidé žili v domnění, jak je důležité se stále dokola česat, dnes už je jasné, že časté česání opět není pro zdravé vlasy ideální. Časté pročesávání za sucha poškozuje už tak křehké vlasové vlákno, které dostává zabrat například také chemickým barvením, žehlením či fénováním. Vyzkoušejte česání omezit, vlnité a kudrnaté vlasy pročešte pouze při mytí s naneseným kondicionérem a nezapomeňte na to jít vždy se speciálním kartáčem určeným na česání mokrých vlasů. Vlasy tak budou krásné a pevné. Češte vlasy výjimečně v případě potřeby – a sledujte jejich proměnu.

Pozor na sluneční paprsky

Tak jako chráníte pokožku před UV zářením, je důležité před paprsky chránit vaše vlasy. Sluneční záření totiž může poškodit vlasy a jejich proteinovou strukturu. Přesně proto je dobré na přímém slunci nosit šátek, čepici či klobouk, případně sáhnout po ochranných prostředcích na vlasy s UV filtry. A protože po sluníčku jsou pokožka i vlasy vysušené, mějte v létě při ruce hydratační pomocníky – vhodný olej, kondicionér, masku nebo třeba leave-in – přípravek, který stačí nanést do umytých vlasů po vysušení jemným ručníkem. Pozor: vlasy může poškozovat také slaná mořská nebo bazénová voda. Z toho důvodu je dobré vlasy namáčet minimálně – a pokud se namáčení nevyhnete, pak nezapomínejte na hloubkově hydratační masky a zábaly. Dobře hydratované vlasy mají větší schopnost ochrany. Koupání v moři či na koupališti? Na závěr vlasy vždy nezapomeňte opláchnout čistou vodou.

 

TIP: Intenzivní pečující maska CareMedica kombinuje sílu houby reishi, ženšenu, arganového oleje a bambuckého másla. Dodává vlasům intenzivní hydrataci, výživu a lesk. Obsahuje také výtažky lopuchu a kopřivy pro celkovou regeneraci a ochranu vlasů. Je vhodná pro pravidelnou péči, ale i v případě potřeby zvýšené regenerace vlasů, například v létě nebo po barvení.

Young,Beautiful,Brunette,Girl,In,Sunglasses,Listen,The,Music,In

Nezapomínejte vnímat potřeby vlasů

Nejlepší péčí je nakonec naslouchat potřebám vlasů – prostě a jednoduše vysledovat, co vaší hřívě dělá dobře. Obecně řečeno vlasům škodí zejména již zmíněné chemické barvení a tepelné úpravy vlasů. Nevhodný je i příliš častý styling, který může vlasy zatěžovat. Čas od času můžete použít čisticí šampon, ale vybírejte spíše ty s šetrným složením. Hydratujte, hydratujte, hydratujte – nejen zevně, dbejte také na pitný režim. Celkově pomáhá také vyvážená strava a případně vhodný doplněk stravy, abyste tak dodali tělu potřebné živiny. A jak se věnovat svým vlasům v kostce? Pečujte o ně pravidelně tak, jako pečujete o pokožku – vytvořte si vlastní beauty rutinu. Vždy šetrně, ale s láskou. Jedině tak najdete v rovnováze tu správnou harmonii a odměnou vám budou krásné zdravé vlasy. Třeba napořád.

 

TIP: Chcete-li své vlasy doslova rozmazlovat, spěte na polštáři v saténovém povlaku. Satén je šetrný k vlasům a zamezí cuchání a krepatění vašich vlasů.

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory