CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

Trápí vás maskné z nošení respirátorů? Zatočte s ním!

Pravidelné a časté nošení respirátoru v posledních dvou letech dalo vzniknout problému, se kterým se potýká mnoho z nás. Maskné – nepříjemné pupínky, které značí zánět pokožky nejčastěji právě v místech pod respirátorem. Co jej způsobuje a jak s ním zatočit?

 Respirátor má sloužit jako ochranný prostředek proti onemocnění covid-19. Protože se však po celém světě potýkáme s pandemií už dlouho, logicky se pokožka brání – zejména u těch, kdo jsou nuceni nosit respirátor v práci po celé hodiny. Ochranná maska sice brání nákaze zvenčí, ale při dýchání do ní dochází k vytváření vlhkého prostředí, které snadno způsobuje podráždění nebo přemnožení bakterií (nerovnováhu kožního mikrobiomu). Výsledkem je zarudlá, svědivá a až problematická pokožka v místech nošení masky – maskné.

 

Young,Woman,Washing,Face,In,Room.

Jak na maskné?

Pupínky vznikají hned z několika důvodů. Kromě zvýšené vlhkosti pod maskou panuje vyšší teplota. Přidejte kontakt pleti s maskou, tření, produkci kožního mazu a případně ještě líčení – a na problém je zaděláno. Přesně to je totiž ideální spojení faktorů pro tvorbu kožního zánětu, který se projevuje pupínky. Co tedy dělat, když vás maskné trápí? A jak mu předejít?

  • Každodenní čištění pleti je základ. Ráno i večer. Nezapomínejte se denně odličovat a pokožku vždy řádně dočistěte pleťovou vodou. Ta by měla být ideálně šetrná a přírodní – aby vrátila pokožce rovnováhu a zbytečně ji nedráždila.
  • Nezapomeňte na hydrataci. Ačkoli lidé mají tendenci pupínky vysušovat, lepším přístupem je šetrná péče o pleť, jejíž součástí je naopak lehký hydratační krém určený pro daný typ pokožky. Hodit se vám bude náš krém pro smíšenou pleť s vitálními houbami, který chrání i regeneruje. Večer nezapomeňte hydratovat do hloubky – použijte sérum a noční krém.
  • Dejte si pauzu. Jak to myslíme? Zkuste to vydržet a zjednodušit líčení. Právě make-up, obzvláště pokud používáte konvenční líčidla se silikony, ucpává póry, znemožňuje už tak namáhané pokožce dýchat a zabraňuje v procesu samoléčení. Řešením může být lehký tónovací krém nebo minerální make-up.
A co je základem pro návrat k normální pokožce? Pravidelně měňte respirátor a nejen to – zkuste maximálně zjednodušit vaši beauty rutinu. Právě při zánětlivých projevech pleti je důležité ji odlehčit. Používejte jen set oblíbených a ověřených základních přípravků a buďte k sobě laskaví. Méně je více je záchranným kruhem nejen při akné, ale i při maskné. Sbohem, pupínky!

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory