CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

Trápí vás v létě zvýšené vypadávání vlasů? Zatočte s ním!

Léto není spojeno jen s příjemnými zážitky, ale i s takovými, které příliš nepotěší. Jedním z nich je zvýšené vypadávání vlasů. Příčinou může být hned několik faktorů, některé z nich je však možné ovlivnit. Jak padání vlasů v letních měsících omezit?

 

Stav vlasů a zdraví pokožky hlavy ovlivňují různé faktory – od zdraví po dostatek živin. Záleží na životním stylu, péči, ale i stresu a... počasí. Horké letní dny mohou ovlivnit stav pokožky hlavy a tak dopustit zvýšené padání vlasů. Máme pro vás několik tipů, jak pečovat o zdraví vlasů v létě – a zejména jak nežádoucí vypadávání značně omezit.

Nelekejte se, vlasy vypadávají pravidelně

V první řadě není potřeba propadat panice, když nějaký ten vlas najdete na hřebeni. Vypadávání vlasů je totiž zcela přirozené. Každý vlas má omezenou životnost. Všímejte si tedy pravidelného vypadávání, které je normální, a zbystřete jen tehdy, pokud je vypadávání vlasů četnější a znatelnější – což se stává právě v létě.

maska-na-vlasy (1)

Pozor na stresové faktory

Stres ovlivňuje nejen psychiku, ale i stav lidského těla. Ze stresu vám mohou vypadávat také vaše vlasy. Pokud tedy trpíte stresovou zátěží i v létě, dbejte na dostatek odpočinku. Pomoci vám mohou dechové techniky, zvýšení pitného režimu, ale i změna stereotypů a návyků. A co nejdůležitější? Nezapomínejte na spánek.

Upravte stravu, pocítíte zázraky

Dalším krokem pro změnu toho, jak se cítíte, je malá úprava jídelníčku. Zkuste v létě odlehčit – vybírejte sezonní potraviny, saláty, ryby a bílé maso, dostatek vody. Naopak omezte cukry, lepek a mléčné výrobky. Pokud dokážete jíst opravdu pestře, rozzáří se vaše pleť – a také pokožka hlavy. Strava je totiž základem nejen k tomu, jak se cítíte, ale je také prostředkem, jak doplnit základní živiny. A bonus? Budete mít hromadu úžasné energie!

Darujte vlasům relax

Nejen vy potřebujete odpočinek. V létě, kdy na vlasy působí pot, sluneční záření, chlorovaná a slaná voda, je více než kdy jindy nutné myslet na vlasový odpočinek. Naordinujte vlasům letní detox – omezte v létě styling a tepelné úpravy, namísto toho vsaďte na zvýšenou hydrataci a ochranu vlasů před sluníčkem a vnějšími vlivy. Pomoci vám může oblíbený leave in kondicionér nebo vhodný vlasový olej s UV ochranou. Chystáte se chytat bronz? Hedvábný či saténový šátek ochrání vlasy i pokožku hlavy před spálením a následným vypadáváním.

Hledejte možnou příčinu

Kromě léta samotného může být příčinou vypadávání vlasů i těhotenství, hormonální nerovnováha, plísňové onemocnění, kvasinky a některé zdravotní komplikace a choroby. Proto pokud tušíte, že je potřeba vrátit tělu harmonii, doplňte vitaminy a minerály. Vsadit můžete také na oblíbené bylinky nebo vitální houby. Myslete však na jedno – změna stavu vlasů nepřijde ze dne na den, je potřeba věnovat si opravdovou trpělivost. Pokud by vypadávání nepřestávalo ani po dvou až třech měsících, pak je na místě navštívit odborníka.

TIP: Na jakýkoli problém těla je dobré dívat se z celostního hlediska. Jedině tak nebudete řešit jeden jediný příznak, ale celkové zdraví těla. A zdravé tělo je... přirozeně krásné.

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory