CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

Vlasové zábaly: Objevte kouzlo pro zdravější vlasy

Osvěží nejen pokožku hlavy, ale především vlasy, kterým dodají sílu i lesk. Vlasové zábaly jsou jarní vzpruhou pro oslabené vlasy po zimním období. Nebojte se – správný výběr a aplikace vaše vlasy nezatíží, naopak. Jak správně na zábaly a z jakých surovin si namíchat vlastní výživu?

 

Vlasový zábal je... doslova vlasový zábal – tedy chvilka pro sebe, kdy vlasy obalené maskou či diy výživou opatrně zabalíte do folie či sprchové čepice a následně do šátku. Takto zábal necháte působit průměrně jednu hodinu – dobu však můžete také zkrátit, nebo naopak prodloužit. Jak na zábal, kdy jej vlasy potřebují a jak si jej připravit v domácím prostředí?

Rychlá regenerace? Zkuste oleje

První možností, jak unavené či poškozené vlasy do hloubky zregenerovat, je použití olejů. Nejpopulárnější jsou především olivový, kokosový, dýňový a arganový olej. Chcete-li navíc podpořit zdravý růst vlasů a omezit jejich vypadávání, pak můžete přidat lžíci ricinového oleje – ten prospívá pokožce hlavy a podporuje zdravý růst vlasů. Jak ale oleje na pokožku hlavy a vlasy nanášet? Abyste předešli suché pokožce i vlasům, je třeba olejový zábal aplikovat až na šamponem umyté vlasy – pokožka i vlasy jsou ještě vlhké a vlasy jsou otevřené. Pokud chcete, můžete oleje mírně nahřát – kúra bude intenzivnější. Oblíbený olej můžete vmasírovat do pokožky a následně jej modlícíma rukama vetřete do délek vlasů. Pak už je jen opatrně zabalte do folie a převažte šátkem nebo zakryjte zimní čepicí.

Co dělat po uplynutí doby zábalu? To je ten správný čas na vymytí olejů pomocí teplé vody. Důkladně vlasy několikrát propláchněte. Aby vlas nakonec zůstal uzavřený, je třeba použít ještě kondicionér. Náš tip? Olejové zábaly se mohou hůře vymývat, můžete je aplikovat na navlhčené vlasy hodinu před mytím. Tak je nakonec důkladně vymyjete pomocí šamponu.

maska-na-vlasy (1)

Pravidelná dávka hydratace s maskou

Nejen oleje pomáhají udržet vlasy krásné a vitální – kromě toho ne každému oleje sedí. Jemnější vlasy mohou olejové zábaly zatěžovat, ale ani tak se o zábal nemusíte připravit. Hydratační maska bude tím pravým právě pro vás. Výhodou je malé množství, které stačí aplikovat do délek šamponem umytých vlasů. I tady pak platí pravidla pro zábal: dvě vrstvy, z nichž první je folie, a nakonec po době působení vymýt vodou a uzavřít kondicionérem či balzámem. Jsou vaše vlasy po hydrataci takové nijaké, mdlé, splihlé a mastné? Možná jim chybí protein – pak sáhněte po masce s proteiny. Mezi proteiny patří například keratin.

Domácí zábaly, které rozzáří vlasy

Víte, že i suroviny, které máte doma, mohou pohladit vlasy a oživit je do hloubky? Asi nejznámější benefity pro vlasy nabízí obyčejné pivo. Půl hrnečku smíchejte se žloutkem a aplikujte na šamponem umyté vlhké vlasy. Vlasy dostanou slušnou dávku vitaminů, po pivním zábalu budou dokonale lesklé. Máte blond vlasy a potřebujete oživit jejich zašlou slávu? Pak vám může pomoci zesvětlující zábal z kokosového oleje a citronu. Půlku citronu vymačkejte do misky se třemi až čtyřmi lžícemi kokosového oleje. Masku aplikujte rovnoměrně a pozor, tento zábal nenechávejte působit příliš dlouho, bohatě stačí 20 minut. Následně je dobré použít nejen kondicionér, ale i leave-in péči, která zamezí vysušení po působení citronu. A to nejlepší nakonec? Majonéza. Nejlépe ta domácí. Přestože to nezní lákavě, jde o účinný lektvar pro vaše vlasy.

Máte čas dopřát si vlasový zábal? Rozhodně to udělejte – ale ani se zábaly to nemusíte přehánět. Vlasový zábal dvakrát za dva až tři týdny úplně stačí. Jako ve všem je potřeba si i ve vlasové péči najít rovnováhu.

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory