CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

Zázrak v podobě bambuckého másla. Čím se vám dostane (na) pod kůži?

Mazání, které se doslova vpije do jakékoli pokožky – bambucké máslo. Máslovník africký pro vás má poklad. Proč si jej zamilovat? Jaké jsou jeho benefity pro pleť?Zázrak v podobě bambuckého másla se vám dostane (pod) na kůži. Seznamte se.

Bambucké máslo je přírodní látka, která pochází z již zmíněného stromu – máslovníku. Ze západní Afriky se až k vám může dostat tužší látka nažloutlé až jemně hnědé barvy. Nejcennější je samozřejmě v surové formě – obsahuje aktivní látky, nasycené mastné kyseliny, vitaminy, fytosteroly a terpenové alkoholy. Proto je nejlepší metodou zpracování lisování za studena. Jaké jsou výhody bambuckého másla a jak se využívá v kosmetice?

Čistá příroda – bambucké máslo

Tohle máslo neobsahuje žádné chemické látky, neobsahuje ani konzervanty. Lze jej používat samostatně, je však oblíbené také jako složka kvalitní přírodní kosmetiky. Při pokojové teplotě jej stačí promnout mezi prsty a máslo jemně taje – do jemné olejovité konzistence, kterou lze snadno rozetírat. Proč a jak jej aplikovat na pokožku celého těla?

V přípravcích kosmetiky je bambucké máslo perfektním doplňkem pro hydrataci jako součást krémů, tělovém másel, balzámů na rty, ale i kondicionérů a vlasových balzámů či masek. A nejen to – také čisté nerafinované bambucké máslo dokáže ošetřit i tu nejsušší pokožku. Přestože skvěle mastí, hydratuje a vyživuje, je vhodné i pro problematickou pleť.Mírní projevy svědění a podráždění, regeneruje i popraskanou nebo nadměrně vysušenou kůži. To jsou důvody, proč je oblíbené i v péči o ekzematickou či dermatózní pokožku. Při pravidelném používání totiž vrací pleti rovnováhu, chrání, zjemňuje a hloubkově hydratuje. Ale to zdaleka není vše.

Woman,Applying,Shea,Butter,Onto,Hands,On,Light,Background

Sbohem, stárnutí pokožky!

Nejen čistá péče, kterou vám servíruje sama příroda. Bambucké máslo je dokonce i luxusním anti-ageing produktem.Podporuje produkci kolagenu a bojuje tak proti stárnutí pokožky. Kromě toho má i další pozitivní účinky – protiplísňové, protikvasinkové a protizánětlivé. A protože je ke kůži i přes své superschopnosti velmi jemné, je vhodné také pro dětskou a citlivou pleť. Jak jej používat samostatné? Pokožku nejprve navlhčete, jinak by došlo k jejímu vysušení – máslo, podobně jako oleje, uzamyká vlhkost v pokožce. Právě proto je důležité nanášet jej na vlhkou pleť. Pro první krok použijte termální nebo květovou vodu, následně naneste malé množství másla. Máslo na použití připravíte tak, že jej promnete mezi prsty. Roztaje a budete jej moci jednoduše vmasírovat do kůže.

TIP: Jak použít bambucké máslo na pokožku celého těla? Ideálně ještě ve vlhkém prostředí sprchy. Vmasírujte jej do rozehřáté vlhké pokožky a následně se jen opatrně osušte. Pokožka bude vyživená a hedvábně hebká.

Krásné vlasy s bambuckým máslem?

Je mastné a hutné – a to je důvod, proč se hodí také pro použití na vlasy. Jako složka vlasové masky či kondicionérulátka vlas hloubkově vyživí. Dodává vlasům lesk, chrání je před vnějšími vlivy a dokonce pomáhá snižovat výskyt lupů. Trápí vás roztřepené konečky? Používejte bambucké máslo namísto olejíčku. A co třeba dopřát si hloubkový zábal? Zahřáté bambucké máslo aplikujte na šamponem umyté vlasy a zabalte do šálku. Nechte jej působit alespoň půl hodiny – vlasy si vezmou vše, co potřebují. Nakonec je nezapomeňte uzavřít kondicionérem a důkladně umýt.

Bambucké máslo je skutečný zázrak přírodního beauty světa – zkrášlí rty, pokožku i vlasy. Bude se vám hodit – nejen čisté. Přípravky, které jej obsahují, dávají jistotu pohlazení. Pohlazení na kůži, až se vám dostane pod kůži.

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory