CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

Zelektrizované vlasy patří mezi zimní strašáky. Jak se s nimi vypořádat?

Zimní období, Vánoce, hřejivé oblečení, punč a úsměv na tváři. To vše je sice pěkné, ale pak jsou tady... zelektrizované vlasy. Jak se s tímto sezónním problémem vypořádat? Statická elektřina, ta za to může. Stačí nevhodná čepice, suché vlasy, tření – a problém je na světě. Jak takové vlasy zkrotit?

Hydratované vlasy jsou základ

Suché vlasy, suchý vzduch důsledkem nadměrného topení. Tak přesně proto jsou vlasy oslabené a v čepici důsledkem tření zelektrizované. Je tu první zbraň proti potíži – důkladná a hloubková hydratace. Nejen ta vnitřní v podobě pitného režimu, k němuž vás pravidelně nabádáme, ale i ta vnější. Právě v zimě se neobejdete bez pravidelných hydratačních zábalů, určitě používejte také leave-in (bezoplachový) přípravek. Hydratovat můžete i vysušenou a namáhanou pokožku hlavy – pomůže vám květový hydrolát. Co třeba ten z růže?

Udržujte ve vlasech vlhkost

Hydratace je fajn, ale je jen dočasná, když je kolem takové sucho. Právě s tím vám pomohou obyčejné oleje. Oleje jsou přírodní poklad pro vlasy i pleť – udržují v nich totiž vlhkost. Takový kokosový nebo arganový olej poslouží jako perfektní zimní pomocníci. Jak je používat na vlasy? Na šamponem umyté vlasy naneste nahřátý olej. Vlasy zabalte a nechte odpočívat. Nakonec důkladně vymyjte, kromě šamponu pomůže kondicionér.

Víte, že kapku oleje do vlhkých umytých vlasů můžete vetřít stejně jako leave-in? Pozor si dejte pouze vy, jemnovlásky, olej by vaši hřívu zbytečně zatížil.

TIP: Jak udržet vlasy hydratované i ve vytopeném a suchém prostředí? Mějte při ruce květové vody. Ty obsahují hydratační složky a okamžitě vlasy zvlhčí bez zatížení. Výhoda? Použít je můžete také na pokožku.

šampon

Nevystavujte vlasy nadměrnému suchu

Aby vlasy neelektrizovaly a zůstaly hydratované i v zimě, je potřeba přimhouřit oko a oželet vysušující (ne)zbytné procedury. Zkusíte vydržet bez barvení, žehlení a stylingu? Omezte i příliš časté mytí a fén raději přepněte na studený vzduch. Prostě a jednoduše – snažte se v zimě vlasům neubližovat, volte šetrnou péči. A přípravky? Přece přírodní!

Vhodné pomůcky? Na materiálu záleží

Jak na hydratované vlasy, už víte. Tak co vás ještě čeká, abyste s nimi nemuseli bojovat? Pár tipů by tu ještě bylo. Používáte plastový hřeben? Vyměňte jej za dřevěný. Přírodní dřevo a přírodní štětiny kartáče (pokud nepoužíváte hřeben) jsou nejen šetrnější k vlasům, navíc vás zbaví statické elektřiny, kterou dobře znáte. Hotovo! Dejte svým vlasům dostatek hydratace... péče a lásky, a statická elektřina nemá šanci!

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory