CareMedica - vitální kosmetika
Informační lišta
hero gradient

Znáte rozdíly mezi denním a nočním krémem? Poradíme vám, jak a proč je používat

Jeden krém za všechny, na všechno a na každou denní dobu? Kdepak, přesně tomu se v péči o pleť raději vyhněte. Zajímá vás proč? O tom, proč používat denní a noční krém, se dočtete v tomto článku. Inspirujte se pro krásnější (a zářivější) pleť.

Jak názvy krémů napovídají, denní krém je určen pro použití ráno nebo během dne, noční krém působí na pleť v noci a nanáší se před spaním. Možná vás však napadne, zda je to opravdu nutné a čím se přípravky pro denní a noční použití liší. Liší se složením i účinky – a to je dobrý důvod, proč je opravdu aplikovat v dobu pro ně určenou. Zatímco denní přípravky vás doslova rozzáří a jsou vhodné i pod líčení, noční krémy jsou zpravidla hutnější, nabité výživou.

Lehký denní krém, zázračná péče pro ženy v běhu

Denní krémy jsou tu pro všechny ženy – ty sportovně založené, maminky, které se naběhají za dětmi, ale i ty pracovně vytížené. Zkrátka pro všechny. Během poklidných i náročných dní se starají o pohodlí pokožky – hydratují, jsou lehké a rozjasňující. To však není vše – jejich úkolem je také pleť chránit před znečištěním.

Co by měl vhodný denní krém obsahovat? Denní péče by měla být plná antioxidantů, hydratačních složek i výživných látek. Některé přípravky navíc mohou a nemusí obsahovat UV filtr, který chrání pokožku před slunečním zářením. Krémy na den se mohou odlišovat ještě i texturou. Přípravky lehké a gelové konzistence jsou skvělé na léto, v zimním období pak vsaďte na hutnější krémy, které chrání před mrazy a počasím. Náš tip? V zimě se vyhněte krémům, kde je hlavní složkou voda.

Attractive,Young,Adult,Woman,Apply,Facial,Cream,Look,In,Mirror,

Dokonalá noční regenerace s noční péčí o pleť

Jak se ráno probudit do krásy? Překvapivě snadno! Před spaním na očištěnou pleť aplikujte noční péči. Krémy na noc jsou určeny k noční regeneraci pleti. Jsou plné živin, aby pokožku zároveň vyživily. Po použití správného přípravku by ráno pleť měla být viditelně svěží. Noční krémy ji hydratují, zpomalují stárnutí, vyživují, zklidňují a regenerují. Jde doslova o pohlazení, které pokožka po náročném dní a odlíčení potřebuje. A kolik přípravku večer nanášet? Méně je více – přestože chcete pleť pohladit, nechte ji rovněž dýchat.

Vyberte si pravé pečující pohlazení pro svůj typ pleti

Už je jasné, že denní krém je třeba používat během dne, noční krém pro své složení v noci. Jak ale najít správnou kosmetiku právě pro váš typ pokožky? Obecně se můžete řídit jednoduchými pravidly. Mastná pokožka také potřebuje hydrataci, ale stačí ji lehká až gelová konzistence. Naopak suchá pleť potřebuje nasát hutnější přípravky. Ta smíšená pak ocení zlatou střední cestu – můžete vyzkoušet různé varianty hydratace. Ve všech případech vždy volte přírodní kosmetiku bez zatěžujících silikonů a toxických látek, které pleť sice naoko mohou vyhladit, ale účinky jsou jen dočasné a při dlouhodobém používání mohou pleti škodit.

Víte, že pleťovou kosmetiku můžete vybírat také podle věku? Do 30 let se zajímejte o hydrataci. Po třicítce je čas seznámit se s prvními výživnými anti-ageing krémy a séry. Po dosažení čtyřicítky je dobré nabít pleť také antioxidanty a kyselinou hyaluronovou. No a náš tip nakonec? Pečujte o svou pleť tak, aby váš věk nehrál žádnou roli. Se správnou péčí jej stejně jen tak někdo nepozná.

 

 

Kde můžete koupit naše výrobky

Rozsáhlá síť distributorů po celé ČR

Jednoduše si vyhledejte nejbližšího prodejce, distributora, nebo lékárnu s našimi produkty.

Zobrazit nejbližší distributory